PŘIHLÁŠKA NA OCELÁKA 2011

Novinky

Piatlon 2018
První závodní otvírák letošního roku je už pro ocelové letce tradicí. Účast máme zatím na 100%. A z toho jsme byli 4x na bedně a vždy v mixech (krásky a muži). V letošním roce za nás absolvoval třetí úsek v týmu David Kouklík. Mladý borec, který podpořil náš krásný společný úspěch.
Jirka, 7.1.2018


Silvestrovský běh a Silvestrovský Sportovní Souboj
Oba tyto závody nás čekají poslední den v roce a kde jinde, než v hostinném Hradešíně. Kdo bude mít čas a bude si chtít navodit po sportovním výkonu atmosféru při Silvestrovském tažení, tak právě tyto sportovní závody Vám náladu skvěle připravý.
Jirka, 30.12.2017

 
2018 Vánoční poukaz.jpg
OCELÁK 2018
Lámeš si hlavu s vánočním dárkem pro své blízké? Chceš darovat startovné jako dárek pod vánoční stromeček? Kup si vánoční dárkový poukaz na startovné MTB Ocelák 2018 na jednu ze tří tras (30, 60 a nově i 100km) . Datum závodu bude 8.9.2018 se startem opět v Hradešíně.
Jak na to?
Objednat si můžeš buď jako Vánoční dárkový poukaz nebo jako Silvestrovské překvapení. Stačí napsat na adresu 
jpindak001@seznam.cz
Závoďáci těšte se :-) , máte na co!!!  
Jirka, 11.12.2017
Máme nové video z letošního 9.ročníku Oceláka od Franty a Dana :
https://www.youtube.com/watch?v=6cgS9G9A9mY&feature=em-share_video_user

Pražský MTB pohár
Seriál pěti závodů, které se jeli pouze v Praze (Řepy, Zličín, Beckov, Libuš a Kbely) mělo i pro nás slavné tažení. Ve sloučené kategorii žen a juniorek se z 16 klasifikovaných závodnic umístila naše Lenka na krásném třetím místě. Jen podotknu, že v pořadí čtvrtý závod v Libuši svou kategorii vyhrála. Takže gratulace byla na místě.
Jirka, 13.11.2017

Po zásluze odpočíváme :-), ale sportovně.
Připravujeme
Oceláka 2018 s podstatně změněnou trasou.

Hlinecká 30 MTB
Soutěž dvojic se jel v Hlinsku. Luděk Kolesa mě požádal o tuto spolupráci a tak jsme se vydali do Hlinska pod názvem týmu "Ocelové Kbely". V součtu věku jsme se řadili do skupiny "C", což znamenalo věkové rozpětí 90 až 119let. Závod za mračna se už od startu pro nás nevyvíjel moc příznivě. Po pár metrech na mokrém a travnatém výjezdu do kopce se nám začali soupeři vzdalovat. Asi byli daleko lehčí a i mladší. Ovšem vidle do závodu nám dalo píchnutí zadního kola, což během 3minut bylo opraveno, ale následný klacek vražený v šaltru, pak spadlý řetěz, namotaná tráva do kazety, tak to vše nás potkalo při závodě. Pozitivní věc byla ta, že jsme nezakufrovali a nezrakvený dojeli se vstyčenýma rukama do cíle. Páté místo v naší věkové kategorii bereme s pokorou a rozlučkou nad letošní bikovou sezonou.
Jirka, 9.10.2017

Relax - víkend
No, ono to tak doslova nebylo. Krušné hory jsou fakt krušné. Prodloužený víkend jsme začali ve čtvrtek v poledne Časovkou na kopec Truba u Kostelce nad Černými Lesy. Necelé dva kilometry s převýšením pod 200m byly pěkně krušné, ale po vydýchání jsme v cíli počkali na vyhlašování. Kdy si Lenka vystoupala výjezdem na Trubu krásné třetí místo a to se závodnicemi o 10let mladšími. Pak jsme se přesídlili k Jáchymovu a ještě navečír stihli nasbírat pár hub na smaženici. Páteční ráno už bylo zase sportovní. Se sluncem v zádech jsme projeli Jáchymov a na Klínovci si opět, tak jako v létě střihli místní 10km trialový sešup. Kopec jsme si opět vyšlápli a za Božím Darem a po hranici jízdou na kole sbírali další houbovou obživu. Večer už byly těstoviny s houbama. Sobotní ráno nás opět vytáhlo na kolo. To už jsme se projeli až na vodní nádrž Přísečnice. Zpět přes Vejprty a opět triálkem z Klínovce do Jáchymova se těšili na večerní houbovou večeři. To už byla i hrachovka a jak jnak než s houbama. Večer pak následovalo loučení v místním Krmelci s majitelem podniku. Málem byla i mrkev. Neděle, už sportu moc nepřála, tak jsme na místním kopci ještě vyplenili pár hub. Celkem jsme jich nasbírali přes 20kg. Nedělní jízda domu se nesla hlavně o tom, co s nimi budeme dělat.   
Jirka, 2.10.2017

Hořátevská rovina
Poblíž Nymburka se jel 40 km sprint s takřka nulovým převýšením. Takže, když se v zatáčce blbě nadechneš, tak už jsi hned druhej. Na startu jsem od soupeřů cítil velkou rivalitu, tak jsem si řekl, buď to pojede a závod udejchám, nebo se tímto závodem rozloučím se sezonou. Ale kupodivu to šlo. V kategoriích byl Kuba třetí, Lenka 6 a já pátej. Na to, že na trase nebyla občerstvovačka a počasí bylo dost vlhké, tak se nám závod líbil. Jo a v tombole zase nic :-(  
Jirka, 25.9.2017
OCELÁK a Ocelová Osma
Sobota 9.9.2017 patřila v Hradešíně sportu. V 10hod jsme odstartovali závod na horských kolech a v rekordním počtu 160 závoďáků a od 17hod se rozpoutal boj na běžeckém závodě v počtu 15 účastníků. Po celý den svítilo slunko, i když předpověď tomu nenasvědčovala, takže nálada byla skvělá. Oproti loňsku jsme navýšili počet vyhlašovaných kategorií z 12 na 16 a v běhu ze 4 na 10. A to pro následný 10.ročník máme v plánu ještě jednu vyjímečnost v rukávu. A pak se ještě navýšil i počet regulovčíků. Možná je to ještě málo, protože nějací "pitomci" se našli a jednu odbočku z trasy přeznačili. Dokonce i přesypali mouku na zemi. Vždyť říkám "pitomci".
Moc díky všem, kteří se zúčastnili obou závodů a v pořádku jej dokončili. Při vyhlašování jsem zmínil karambol Katky a pak i rentgenové ubezpečení, že žebra zlomená nejsou. Ufff.
Večerní ta-jemný ohňostroj pak ukončil další sportovní den, na který jste se těšili a to jak vy závoďáci, tak i my pořadatelé.

Jirka, 15.9.2017

35 víkend
Tento víkend je nezávodní, protože příští sobotu, už bude náš závod Ocelák 2017. Takže přípravy vrcholí. Čistí se trasa od nepříjemných ostružin, šípků a aktátů. Dokonce už jsme i odstaňovali padlé stromy z cesty. Od středy už se v Hradešíně zabydlujeme, aby bylo vše OK. Závoďáci těšte se :-) , máte na co!!!  
Jirka, 2.9.2017


Velká cena měta Úval
Krapet jiný závod než v Chrudimi nás čekal v Úvalech. Z maratonu jsme se přeorientovali na XC. Oproti loňsku se krapet prodloužila trasa, ale počet okruhů se zkrátil ze čtyř na tři. A to bohatě stačilo. Jeden okruh (6km) měl 180 nastoupaných metrů. Slušný. Po nočním lijáků se očekávalo bahno a na louže na louce. Ovšem dopolední pařák dal vše do kupy a organizátorům se podstatně ulevilo. Lenka si vyjela bramboru - paráda a já potrápil prostřední závodní pole.
O pár hodin pozdějc jsme se přihlásili ještě k běhu. Trasa závodu měla být stejná, jako polední kolo. Ovšem první závoďáci vypálili, jak šílenci a vyběhli mimo trasu. A organizátorům pěkně zavařili. Ti museli natychlo pozměnit úseky a některé se běželi i proti srsti. Vše ale dopadlo dobře a tak jsme při vyhlašování vítězů vysekli organizátorům poklonu za rychlost při změně trasy. Sice jsme běželi místo 5km 1,5 km navíc, ale nálada v cíli byla skvělá. 
Jirka, 28.8.2017


Manitou Železné hory
Jeden z posledních závodů seriálu Kolo pro život se jel v Chrudimi. Tento závod jsem nejel aspoň 6 let a tak změna v mém závodním kalendáři byla nasnadě. Závod je zvláštní tím, že po pár metrech po startu se sjíždějí schody kolem baráků a že jich není málo. Většinou tam bývá špunt, ale ještě jsem proklouz a vychutnal si je. Pak už se trasa závodu motá lesem, polem a třemi brody. Takže vymydlené boty s nohama mám ještě teď. Na startu tohoto závodu stáli Kulhavý, Boudný, Hynek, Ulman, Škarnitzlová, Havlíková. S těmito borci je neradno závodit. Po startu vám ujedou a na mých oblíbených občerstvovačkách nestaví, takže do cíle přijeli o něco dřív (skorem o dvě hodiny). Za to na občerstvovačkách to stálo za to. Připravené byly svatební koláčky, bublanina, plné plechy s piškotovým materiálem, no radost pohledět. A odjet a nechat to tam. Když už jsem chtěl fakt odjet, tak mě děvčata ještě na cestu narvaly kapsy tatrankama, banánama a pod dres mě přihodili i bidon. No odjel jsem, jako kdyby na mě čekalo ještě 100km. Celkově jsem ale spokojen. Nepršelo.
Jirka, 20.8.2017


Škoda Stupava Trophy
Honzik si na Slovensku zkusil po dlouhé pauze jako rehabilitaci závod na horských kolech. Trasa 42 km s převýšením přes 900 metrů byla dosti náročná. Nic méně počasí přálo a tak byl Honzik se závoděním docela spokojen. Je vidět, že dobře rehabilitoval.
Jirka, 16.8.2017


Podkrkonošský maraton
Několikrát jsem sliboval Oťasovy, že tento závod pojedu a až letos jsem svůj slib splnil. V tomto termínu totiž vždy byl nějaký seriálový závod. Letos ne. V předvečer startu v Lázních Bělohrad byl pěkný vodní marast, takže šance na projetí trasy prakticky nebyla. Mraky se honily ještě v sobotu ráno. Na startu se už pomalu začala obloha protrhávat a do cíle se opět přijelo za slunka a sucha. Teda krom bahna co naše ocelové dresy pochytaly. Zdařilá 50tka byla povedená a tak není vyloučená účast i v příštím ročníku.
Jirka, 14.8.2017


Erzgebirgs-Bike-Marethon
Poslední závod evropského seriálu máme za sebou. Ranní příjezd do Seiffnu nebyl moc příjemný, neb obloha se zatáhla a čekalo se, že něco spadne. Po startu jsme vyjeli v rukávkách, ale už po prvním kole (30km) jsme je sundavali. Občas vylezlo i slunko, takže trasa po včerejším dešti pomalu vysychala. Další dvě kola, už pak  byla rychlejší. Ovšem občerstvovačky nás krapet zdržovaly. Ale stály za to, tam vždy aspoň na chvíli zastavit :-). Do cíle se už valilo pěkným tempem a to včetně pověstného asfaltového výjezdu před cílem. Takže celkové vyčerpání nám přineslo i celkovou úlevu, že je závod za námi. 
Jirka, 7.8.2017
KPŽ - Praha Karlštejn
V sobotu, tj. týden po Salzu jsem zkusil závod z "kápéžetky". Proti minulé sobotě to měl být lehárový závod, leč nebyl. Protrápil jsem se až do cíle, ale pozitvní byly ty naše české občerstvovačky. Tam jsem okusil snad vše co mě přišlo pod ruku. V cíli už bylo dobře a nudle s mákem mě opět nakopli.  
Jirka, 26.7.2017

Salzkammergut Trophy - trasa B
119 kilometrů a 3.848 výškových metrů - to jsou klíčové údaje o trase B. Za stálého deště a při teplotách kolem deseti stupňů byl závod všechno jiného než dětská hříčka!
Matouš Ulman (Ceska sporitelna - Accolade) a Jiří Novák (DMT Racing Team) předvedli na druhé nejdelší distanci souboj na ostří nože. Na Hallstätter Salzberg s jeho 11 vracečkami a nejprudším 30 % úsekem se na čele osamostatnil Ulman a svůj náskok navýšil až na tři minuty. Domácí závodník Lukas Islitzer z Gosau dosáhl o čtyři minuty rychlejšího času než při loňském vítězství a obsadil třetí místo. 
Barbara Mayer z Lince vyhrála stylem start-cíl s náskokem dvacet minut na Janu Pichlíkovou (Erste Premier Petr Čech MTB team) a Cemile Trommer z Německa. Jana Matlášková (Cyklo Jiřička Racing Team) vyhrála devátým nejlepším časem kategorii W50. Tereza Maťhová (BSP) a Milena Vodehnalová (Superior Cyklofit sport team) byly další dvě Češky v top 15.
Jirka, 20.7.2017


Salzkammergut Trophy
Máme ho za sebou.
Sobota 15. července je v kalendáři mnohých maratonských nadšenců vyznačena tučným písmem. Na 20. ročník Salzkammergut Trophy se přihlásilo už 4.500 lidí, z toho 900 na extrémní trasu! Na naší trase, tj. 119km je povoleno 1300 závoďáků. Na všechny trasy přijeli bikeři ze 40 zemí. Solná komora je známá svými horskými chatami, náročnými stoupáními, rychlými sjezdy a krásnými výhledy. Atraktivní trasy s jedinečnými horskými kulisami, průzračná jezera a především Gosausee s nádherným výhledem na Dachstein, a pitoreskní domy v Hallstattu donutí i ambiciozní bikery k tomu, aby se zastavili a udělali si fotku na památku. Jenže my těch fotek máme za ty léta co sem jezdíme tolik, že jsme valili dál.
Start (déšť), trasa (déšť + zataženo), cíl (slunko).
Jirka, 18.7.2017


BIKE24 MARATHONMAN SÉRIE
Čtvrtý závod  tohoto seriálu se jede v sobotu 15.7.2017 v Bad Goisernu. Tento rakouský závod Salzkammergut-Trophy na trase 120km s převýšením 3848m může jet pouze 1300 závoďáků. Lenka i Jirka už jsou mezi nimi. Kdo chce, může nám držet palec.
Jirka, 9.7.2017
Kolem Prahy ve směru hodinových ručiček
Ano, takhle by se dal nazvat tento dvoudenní cyklo-výlet. První den Úvaly, V.Popovice, Kam.Přívoz, Štěchovice, Beroun, Lány, Kačice. Celkem 150km za 8 hod. Krom silnice nás čekali singlíky, ale i nosení kol na hřbetě. Večer pak u "Kačičáků" bylo mnoho a mnoho česnekových jednohubek. Druhý den jsme pokračovali přes Říp, Mělník a do Úval. Počasí bylo parádní. Celkem jsme natočili 267km a v sedle kola strávili 14 hodin. Takže taky parádička
Jirka, 7.7.2017


Drásal
Někdy stačí napsat jen jedno slovo, jako např. Drásal a v tu ráno všichni bikeři vědí oč jde. Letošního ročníku se zúčastnil a skvěle zajel i náš Honzík Gábriš. Trasu OBR Drásala si střihnul za 11hodin! To já byl vloni ještě další tři hodiny na trase. Takže Honziku paráda!
Jirka, 5.7.2017 


Houštecký cyklomaraton
Horké sobotní dopoledne a Lenka měla před sebou 82km s převýšením pouhých 580m. Já po středečním vyšťaveném Qudriathlonu jsem dělal jen domestika a prý i cestou rozrážel vzduch. A že protivítr byl. Nic méně vše se povedlo a Lenka si ke Škarnitzlovi, řediteli závodu, vyskočila pro zlatou medaili, kytku a sadu skleniček na šáňo. Dnes je prubnem.
Jirka, 24.6.2017


Quadriathlon
Tradiční středeční Quadriathlon se konal v Dubči u Prahy se startem U Podleského rybníka. 25.ročník se nejvíc zalíbil švýcarskému triatlonovistovi Harimmu. S domácím Tomášem svedl urputný boj až do samotné poslední disciplíny, kde cílová fotografie rozhodla o jeho vítězství o půl sekundy. Za to já začal s 10minutovou penalizací za neplavání. Pravé rameno mě neumožnilo potřebný rozsah pohybu mého plácání ve vodě. Začal jsem tedy rovnou 2km během, pak 11km jízdou na kole a s 3 pivy na závěr jsem získal stříbro v kategorii a celkové 6místo z 24 závoďáků. Tento výsledek nepovažuji na nešťastný závod. Nálada pak byla opět dost veselá... tentokrát i s třídenním leopardem.
Jirka, 22.6.2017


Projetí trasy Oceláka
I tento víkend je jak stvořený pro projetí trasy Oceláka. V odpoledních hodinách budeme opět od sportovního areálu vyjížet. Jen déšť by nám mohl překazit tuto bohalibou sportovní činnost. 
Jirka, 16.6.2017
OCELÁK + OCELÁČEK
Dnešního dne jsou zveřejněny propozice MTB závodu, včetně přihlašování a možného zarezervování Vašich šťastných a oblíbených startovních čísel.
Jirka, 7.6.207 

Hradešínský drncák
Velice teplé počasí přivítalo závoďáky v Hradešíně na místním Drncákovi. Trať měli pořadatelé oproti loňskému roku více bikově vymazlený, leč na silnicích chyběli regulovčíci a též by se šikla občerstvovačka na této trase. Tak tyto slova se nesla po dojetí do cíle od mnoha závoďáků. Nic méně krásné počasí, bezúrazový závod a dobrý gulášek vše v poho vyrovnalo. Dokonce si i Lenka vyskočila na stříbrnou pozici já si vykopal bramboru. 
Jirka, 5.6.2017


Král Šumavy
Konečně máme letos první účast na evropském mezinárodním seriálu. Král Šumavy není lehký a taky nám to pěkně dokázal. Přes krásné počásko se slunkem a bez deště, včetně dvou brodů po kolena byla trasa 105km parádně připravená. Na brodech si zařádil i vodník s fernetem, zelenou či vaječňákem. Na trase nebyly žádné šlahouny od ostružin nebo podobné havěti. Na polích byly krásně vysekané pásy na rychlejší projetí a opět neskutečně bohaté občerstvovačky a to včetně rychlého servisu kol. Ten využila Lenka hned 3x při svých defektech na zadku (na zadním kole). Ale to jí muselo pěkně nakopnout, protože si do cíle přijela pro pohár za 4místo. Za to já jsem si závod pěkně protrápil, ovšem zastávky na mých místech jsem si pořádně užil. A Honzik? Ten vystartoval z posledních pozic a parádním výkonem nás všechny přešpurtoval a po 6hod jízdy si už mohl v cíli pořádně dáchnout. To my se ještě trasu "užívali". Pro příští rok si pro sebe zase vyjel první lajnu. Supr.
Jirka, 29.5.2017

Klánovický Mini Adventure
Tento závod je součástí seriálu Tří závodů pro zdraví. Je to zážitkový závod dvojic kdy v tříhodinovém limitu zdoláváte stanoviště, na kterých plníte různé úkoly (např. řezání dříví,střelby prakem na cíl, biatlon, ale i logické úkoly)  a mezi stanovišti se přemisťujete na kole. Nejde o žádný extrémní závod, ale kombinaci jízdy na kole a plnění úkolů. Kontroly jsou rozmístěny na lesních a polních cestách v prostoru Klánovického lesa. V kategorii děvčat si Lenka s kámoškou Ivčou dosportovaly pro první místo!!! A to i přes nepřízeň počasí, kdy po dvou hodinách se z nebe spustilo vodní peklo.
Jirka, 20.5.2017
Kouřimská 50
Jenže letos pořadatelé závoď vyladili na dvoudenní etapový závod na silničkách i na biku. A tak proč nezkusit oba dva. Ovšem sobotní ráno nenasvědčovalo nic k dobrému dni. Po pár metrech z bydliště se nám vysypalo auto a to tak, že nebýt kamaráda, který nás narychlo na start odvezdl, tak bychom měli klidnou sobotu. Start se stihnul a dokonce jsme měli i dvě minuty na vydýchání. Ovšem po startu začalo silniční peklo. První balík nám frknul hned v prvním kopci a uviset v druhém bylo na pokraji vyčerpání a vystřelení stehen z kraťasů. Švy vydržely celých 100km i do cíle.
V neděli po vlakovém přiblížení a pár km na rozjetí jsme na registraci poslední nebyli. Trasa měla 76km a nebyla na ní ani jedna občertvovačka, takže suché trápení a pokus o hlaďák byl blízko.. Nelehká trasa vedla lesem, polem, silnicí i po místních schodech kolem kostela. Daly se i objet, ale schody jsou schody a stály za to. Vychutnal jsem si je i v druhém okruhu. Byla tam i televize, tak snad... :-)
Lenka dvakrát vyhrála (v kat jela sama), ale gratulaci si určitě zaslouží
Jirka, 8.5.2017


metaXtren Hradec Králové
V letošním roce bychom si rádi zajeli nějaký ten závůdek seriálu horských kol Nova cup 2017. Plánované délky tras jsou stanoveny od 60km a více a budou se odehrávat z velké části v terénu. Závody jsou určené pro širokou veřejnost, takže i pro nás. Proto hned účast na prvním závodě v Hradci Královém byla povinnost. Cíl závodu byl tradičně na Všesportovním stadionu, ovšem slavnostní start byl posunut do města na Malé náměstí. Od startu to byly ukrutné kule a to včetně pádů hned po startu. Pořadatelé totiž udělali hromadný start pro bikery, kolobežky i handikepované závoďáky. My jsme jeli tu nejdelší trasu s délkou 91km a kilásky fakt upalovali velice rychle. Dokonce tak rychle, že si Lenka vybojovala třetí flek.
Jirka, 5.5.2017


Chřibská 50
O velikonoční sobotu si Honzik střihnul druhý závod horských kol seriálu GHOST Karpaty MTB Tour 2017. Vybral si chlapskou čili dlouhou trasu s převýšením kolem jednoho kilometru. Za nevlídného počasí přijel v poho do cíle a to zkraje roku je nejdůležitější. Neb závodů bude letos mít opět kolem třicítky.
Jirka, 3.5.2017
Újezdský duatlon
Tento závod je součástí seriálu tří závodu pro zdraví. Závod začal během při 11 stupních, pak následovala krátká sněhová přeháňka a tu už při jízdě na kole a při poslední disciplíně, kterým byl opět běh se počasí umoudřilo a do cíle se běželo při teplotě 15 stupňů. Aprílové počásko.
Za zmínku stojí, že k večeři před závodem jsme měli pravý nefalšovaný řízek s bramborovým salátem. Vzkutku dobrá příprava na závod, ale oslava byla nutná, neb první jídlo na novém sporáku... :-)
Jirka, 23.4.2017


Mallorca 2017
Už osmým rokem jsme trávili předsezoní soustředění v teplých krajích. I když v letošním roce nám prvně za celou historii proršel jeden celý den. Takový neplánovaný gaučink nám, ale vrásky na čele moc neudělal. Následné dny nám počasí vše vynahradilo a po místních silnicích jsme na černých Meridách drandili o stošest. Dokonce jsme chytli i jarní sluníčkovou patinu. Dalo by se říct, že na letošní sezonu jsme připravený a soupeři se mají na co těšit :-)
Jirka, 6.4.2017
Czech Primavera bike
MTB jarní zahajovací závod sezony cyklistiky, tak tak zněl název moravského závodu se startem v Šanově u Hrušovan nad Jevišovkou. Slavnostního startu se ujmul legendární vítěz Závodu míru a olympionik Jan Smolík. Okruh byl vedený tradičně vinařskými a pohraničními stezkami. Terén kolem řeky Dyje byl den před závodem pěkně pokropen deštěm a v den závodu ještě doprovázen silným větrem bez slunka. A výsledky? Jakub si na 30km trase vyjel druhé místo, Lenka na dvojnásobné trase zlato a Jirka přidal třetí flek ve věkové  kategorii. Ovšem za nejdůležitější považujeme vítězství v kategorii rodinných týmů.
Jirka, 5.4.2017
Kbelská 10
Silniční běžecký závod Kbelská 10, už píše 31.ročník. V sobotu přivítalo běžce slunečné "jarní" počasí. Na startu hlavního závodu na 10km se postavilo přes 1200 nažhavených závoďáků. Roli startéra se zhostil olympijský vítěz, judista Lukáš Krpálek. První čtyři kilometry jsme běželi (Lenka a Jirka) proti větru, pak se trasa stáčela na Vinoř, kde byla občerstvovačka na 6km. Od tud už metry ubíhaly rychle, leč tvrdý asfalt dával lýtkům pěkně zabrat. Oba oceláci proběhli cílem takřka našrot, ale v duši jim bylo dobře. Za rok snad budeme opět na startu. 
Jirka, 6.3.2017
Železnohorák
Původně měl být víkend určený pro přípravu na Kbelskou 10. Ale to by doma nesměl být internet. A tak jsme v pátek objevili u Chotěboře běh do vrchu. Závod byl jen 5,2km dlouhý, ale převýšení měl krásných 308metrů. Start byl přímo u hospody v Bezděkově a cíl až na nejvyšším bodě Železných hor v Horním Vestci (668 m.n.m.). Na startu stálo 108 běžců od juniorů až po seniory. Nebyl jsem nejstarší, i když výsledek by tomu odpovídal. Za to Lenka si vyběhla krásné druhé místo ve své kategorii. Jupí :-)
Jirka, 26.2.2017
V roce 2017 ...
Původní záměr zněl "letos žádný seriál", ale nakonec nám to nedalo. Takže letos, po několika letech, oprášíme MME. Z tohoto evropského mezinárodního seriálu MarathonMan máme vybrány tři závody. První závod nás bude čekat v Klatovech známý jako Král Šumavy. Pak v červenci poletíme do Rakouska na Salzkammergut Trophy a v srpnu seriál zakončíme jeho posledním závodem v Německu v Seiffenu Erzgebirgs-Bike-Marathonu. V součtu v těchto tří závodů se popasujeme s 326 km a nastoupáme 7942 metrů. Tak to je jen lehký letošní nástin co nás čeká.
Jirka, 22.2.2017
Ježíškova cesta
Oťas zřejmě bere letošní sezonu vážně. Dobrovolně se vydal na Boží Dar, kde si vychutnal prvních 15km na běžkách. Letošní Salzkammergut se už třese v základech.
Jirka, 8.1.2017


Piatlon
První recesistický závod máme zdárně zasebou. Lenka se zhostila první části štafety docela dobře, jen ta cocacola jí nějak nesedla, ale v běhu si už poradila nejen s růžovkama. Jirka jako druhý člen štafety vyžunkl pivčo jedna báseň a běh byl obdobný. Předal pak štafetu Filipovi, novému členu našeho týmu a ten si ve famozním stylu krásně pohrál jak s pivem, rumem, tak i během.
Třeří místo v kategorii mixů jsme pak společně oslavili.
Jirka, 8.1.2017 


ROK 2017 s tradičním Piatlonem
První kombinovaný závod v Újezdě nad Lesy bude 7.1. Jedná se o závod tříčlenných týmů, kdy první disciplínou je vypití lahvového pivča, pak následuje 800m běh, hod třemi špunty do krabice + 3 rumy, 800m běh a vypitím lahvového piva. Pak ťuknutím o plné pivčo dalšího závoďáka se předává štafeta druhému, resp.třetímu členu týmu.
Jirka, 4.1.2017
* * * * * *  2 0 1 6   * * * * * *
Mapa závodů 2016.jpg
Silvestrovský běh
Poslední závod je za námi. Díky vše, kteří se podíleli na přípravě závodu, na silvestrovské organizaci, pak závoďákům jakož i divákům, kteří utvořili krásnou sportovní atmosféru.
Takže SPORTU ZDAR i v roce 2017
Jirka, 31.12.2016
PROSINEC
První rozjezdový tréninkový měsíc je v plném proudu a po měsíci se ochablé svalečky začínají pěkně probouzet. Někdy je to i o přemáhání, ale zatím jde vše dle tréninkového plánu ... :-)
Pomalu se rozjíždí i přípravy na poslední závod v roce, čili Silvestrovský běh. A kde? No opět v Hradešíně se startem v pravé poledne.
Kdo čte tyto řádky, tak je vřele vítán.
Jirka, 20.12.2016
LISTOPAD + PROSINEC
Měsíc listopad je za námi, takže za velice příjemným lenošením je konec. Lehce jsme se obalili důležitým sádlíčkem, to aby nám pak při závodech nechyběl. Víme, že začátek přípravy na novou sezonu bude zase bolet, ale ke sportu i toto patří. Takže jdeme zase "DO TOHO".
O první prosincový víkend si zajela naše Verča pro velmi krásné ocenění do Volyně a to za výsledek v Galaxy sérii 2016. Ve své kategorii si hravě poradila se 43 klasifikovanými soupeřkami. Takže gratulace ke krásnému výkonu je na místě.
Jirka, 5.12.2016
Pečené koleno a křídla s křupavým salátkem
I umět relaxovat je umění a když se spojí dobré s užitečným, tak to nemá chybu. Tak v tomto duchu se nesl včerejší večer u dobrého jídla a dobrého pěnivého moku. Pozvánka byla určena jako poděkování za fyzické i dušení síly při pořádání MTB závodu OCELÁK 2016 i běžeckého závodu Ocelová Osma 2016. Konkrétně se jednalo o pomoc v činnostech jako je regulovčík, zvukař, ošetřovatel, stavěč stánků, občerstvovač-nápojník, fotograf, moderátor neb asistentka-hosteska. Za těmito profesemi byli vidět příjemní lidé, kamarádi a přátelé. Takže díky Vám se vše povedlo a moje poděkování si plně zasloužíte.  
Jirka, 11.11.2016
 

Klánovický půlmaraton
Za krásného počasí jsme si dnes střihli Klánovický půlmaraton po třínedělním tréninku. Vůbec jsme netušili co od půlmaratonu můžeme očekávat, ale vízva to byla pořádná. Na startu byli samý lehký váhy a pak moje maličkost s váhou nepřipomínající běžce. Výstřel mě nepřekvapil, za to rychlý start docela jo. Oba jsme do toho pěkně šlapali a nakonec tento závod nebyl až tak příšerný. Trasa po lesních cestách s pěti občerstvovačkama byla pěkně připravená. DOHĚHLI jsme do cíle celý, utahaný a spokojený a to i protože jsme celou trasu jen běželi.
Kluci si po sprinterké dvoukilometrovce (stříbro a bronz) ochutnali ještě desítku a taky jí zvádli suprově.
Jirka, 23.10.2016
 

Silvestrovský běh
Zdravím všechny sportovce, kteří mají rádi pohyb. Zvláště ty, kteří začínají už o Nový rok, ale pak i ty, kteří si chtějí vychutnat sport i na Silvestra. Možná hrabe už i nám, ale zvažujeme uspořádání Silvestrovského běhu. Toto protáhnutí těla by mělo být po silnici a s max délkou do 5 km.
Oceloví letci, 6.10.2016
    

Vysočina Arena Tour
Poslední závod seriálu Kolo pro život se jel v Novém Městě na Moravě. Na všech tratích bylo v sobotu cca 2500 závoďáků. Začátek i konec závodu se jel přesně po úsecích kudy se proháněly ty největší světové hvězdy MTB před několika měsíci při mistrovství světa, a kde tisíce fanoušků fandilo naší reprezentaci. Fanoušci byli ovšem na svém místě i tuto sobotu. Lenka fandila Kubovi i Jirkovi, kteří brázdili sobotní trasu závodu.
Jirka, 4.10.2016
Jihočeský MTB pohár 2016
Naše úspěchy v kategorii týmů:
Do tohoto seriálu jsme nastoupili po suprovém loňském vítězném tažení v Galaxy sérii 2015. Pro letošní rok jsme byli o dva závoďáky (Tereza a Hozna) ochuzeni, ale za tyto dva jsme měli náhradu v podobě hostujícího Míru a Luďka. Takže náš nově složený sedmičlenný tým se pral na závodech s
jinými pravidly a novými tvářemi tohoto seriálu. Seriál jsme si zkusili a z 13 týmů jsme obsadili krásné páté místo. Týmu patří za tento výsledek uznání a velká gratulace. Za zmínku stojí to, že každý člen týmu se bodově zapojil do celkového hodnocení.
Naše úspěchy v jednotlivých kategoriích:

Veronika = 1.místo
Míra = 2.místo
Lenka = 3.místo

Vašek = 5.místo
Luděk = 6.místo
Jirka = 11.místo
Jakub = 12.místo
Oceloví letci, 18.9.2016

 
Benedikt Soběslavský MTB maraton
Poslední závod série Jihočeského MTB poháru je za námi. Na tomto závodě jsme měli i naše čtyřčlenné zastoupení. Lenka, Vašek, Jakub a Míra si vychutnali poslední závod s cílem obhájit, či vylepšit si postavení ve svých kategoriích. Týmově, už bychom na bednu nedosáhli, tak proto ta slabší účast.
Do cíle přijeli všichni nezraněni a tak tímto závodem jsme ukončili celý seriál. 
Jirka,18.9.2016


KPŽ - Plzeňská MTB
Na Plzeňské padesátce stálo na startu 1900 bikerů a bikerek včetně F.Raboně a P.Boudného.  Suchá a rychlá trasa byla i pěkně prašná, alespoň se v cíli nemusela mýt kola. Verča i Jirka si ji pěkně rychle a bezpečně projeli.
Jirka,17.9.2016


Velká Cena města Úval_MTB
Desátý ročník úvalského crosscountry závodu se jel za velice teplého počasí. Jirka se po startu uvelebil na supr krásné páté pozici, než ho po zaváděcím kole začali předjíždět podstaně mladší jinoši. To Lenka si závod střihla tradičně od začátku s rozvahou, aby mohla v druhé polovině závodu začít předjíždět.
Vojta, 28.8.2016

Velká Cena města Úval_cross
Pár hodin po cyklistickém závodě se na stejné trase pořádal i běžecký závod. Ten už se však běžel za většího vedra a na sluníčku to bylo opravdu znát. Trať byla pěkně náročná hlavně co se týče převýšení a ještě tomu to vedro. Závod měl hojnou účast od mladých nadějných závoďáků a závodnic až po staré babičky a dědečky. Jeden dokonce běžel i s psíkem, který měl své startovní číslo.
Mě osobně se trať líbila a běželo se mi dobře a jen vyčkávám na další ročník.

Vojta, 28.8.2016
Jistebnice
Předposlední závod Jihočeského MTB poháru se odjel v Jistebnici.Trasa závodu byla vedena členitou krajinou Jistebnické vrchoviny, mimo jiné s výjezdem na její nejvyšší vrchol, Javorovou skálu 723 m n.m.  Především milovníci zimních sportů uvítají průjezd Sportrelax centrem Monínec, který si vzhledem k překonávanému převýšení budou mít čas pořádně prohlédnout. Zkrátka sjezdovka se vyjížděla.
Kuba si na krátké tentokrát protrpěl na 10km defekt a Míra z krátké trasy zakufroval na dospěláckou dlouhou trasu. Ta odstartovala 30minut před krátkou trasou. Skvěle se vedlo Vaškovi, už po startu mu bouchly saze a s převahou z oceláků dojel první do cíle. Pak ho následovala dvojice Verča a Luděk a s nemalou ztrátou, pak i Jirka s Lenkou. Závod v dost teplém počasí měl na novém místě na louce příjemnou atmosféru a jednu naši ocelovou stříbrnou medaily pro Verču.
 Jirka, 20.8.2016
SOBOTNÍ SPORTOVNÍ TROJKOMBINACE
1) Karlovarský AM bikemaraton
Jeden z nejhezčích závodů seriálu Kolo pro život se jel v Karlových Varech. Mají zde nádhernou trať se spoustou singltrailů a technických pasáží. Na startu se objevila i Bára Průdková s Jitkou Škarnitzlovou a daleko vzadu v jiném koridoru stála naše Verča. Byla připravená bojovat s technickou tratí, ale právě i s Bárou a Jitkou. Trasa tentokrát nebyla suchá a tak na několika zrádných místech byla i bolavá. I s tímto se skvěle popasovala Verča, když ve své kategorii obchávila skvělé třetí místo právě za Bárou a místní Veronivkou Kubínovou. Výtečnou jízdou se Verča v cíli dostala mezi elitní desítku žen. Gratulace je tedy na místě! 

2) Krušnoton
Jako druhého závodu této soboty se zúčastnili Lenka, Vašek a Jirka v Krušných horách. Tento závod ovšem nebyl na biku, ale na silničním kole. A tak Lenka s Jirkou netušili do čeho jdou. Byl to jejich první závod na slabých pláštích. Vašek už měl zkušenosti se silničkou právě i na tomto závodě v loňském roce. Po startu v Teplicích se silnice zvedla po hlavní až do Dubí po staré slavné E55. Pak se odbočilo na krásných 5 km stoupajících lesů po sedmihůské cestě. Nechyběli ani pověstné Klíny a šup dolů do Litvínova a do cíle zpět do Teplic. Všem se závod moc líbil a tak není vyloučeno, že rok 2017 může být opět s námi. Musím zmínit bohaté bufety - palčinky, škvarkové pomazánky, plněné housky, domácí muffiny a spousta ovoce. Paráda 

3) Podkrkonošský maraton
Třetího závodu se startem v lázeňském městě Lázně Bělohrad se zúčastnil Oťas. Je to pro něj srdcová záležitost a tak na mokré trase si užil své.
Počkáme si na jeho slova...... a zde jsou....

Vážení přátelé bikingu.
Přináším report z mé 8. účasti V Podkrkonošském maratónu v Lázních Bělohrad.
Jako již tradičně, noc před startem zapršelo a tak se očekávalo bahno. A bylo to tak, na 80% tratě to pěkně čvachtalo. Nicméně se jelo výborně, trať celoročně značená a tak nikdo nekufroval. 
Mých klasicky těžce najetých 300km v tréninku se zúročilo, nikde jsem nespadl. Dojel jsem špinavý jak to prase s časem mém obvyklém na tomto závodě. No v tombole jsem úspěšný nebyl a tak to vynahradil báječný steak k večeři. A jelikož se mi zdá, že je to rok od roku těžší, tak se těším na příští ročník. Bude to zase sranda. 
Bikingu zdar
Oťas, 20.8.2016
Mladá Vožice
Pátý závodu Jihočeského MTB poháru se jel opět v Jižních Čechách v Mladé Vožici. Rychlá a suchá trať nám pěkně zamotala výsledky celého seriálu. Vašek ve svém komentáři píše, že jsem jako správný kapitán Ocelových letců držel prapor na dlouhé trase co nejvýš a v těžké konkurenci obsadil osmé místo. Jen doplním, že ostatní borci se umístili na 11 a 13 místě. Děvčata si vyjela 2 a 7 místo. Pak na kratší trati sice máme skvělé první místo, ale celkově jsme se propadli na bramborovou pozici. Náš bikový život jde ale dál...
Jirka, 9.8.2016
Karlštejn
V seriálu horských kol Kolo pro život je jeden závod z klamavým názvem a ten zní Praha - Karlštejn. Start je v závodišti v Chuchli a trasa vede směrem k zámku, ale ten vůbec neuvidíte. Pro cyklisty, kteří dojíždějí z větší vzdálenosti je to zřejmě škoda. Sobotního dne bylo opět pekelné teplo a vyprahlá trasa včetně klusáckého oválu to dávala jasně znát. Oblaka prachu byla ve vzduch pěkně dlouho. To ovšem nevadilo naší Veronice. Krásné stříbro si zasloužila. Na téže trati ještě svůj rychlý závod odjel Jirka a na kratší trati byl dobře vidět i Jakub 
Jirka, 3.8.2016
Šumavský MTB
Přeháňky, které trápily Šumavu po celý týden, si jako zázrakem daly pauzu v ten pravý čas, což potěšilo stovky bikerů, bikerek a jejich fanoušky. Na startu se jich sešlo celkem 1445 a také podél trati tentokrát fandilo mnoho diváků. Po startu dlouhé trasy prověřilo fyzičku všech závoďáků několikakilometrové stoupání s průměrným stoupáním téměř 9 %. Tento výšlap si závoďáci ještě střihli při dojezd do areálu na Zadově. Pořadatelé navíc zpestřili trasu brody a to vše sedělo i naší Veronice. Stříbro na bedně jí moc slušelo..
Jirka, 2.8.2016
Tuatara
Po své loňské premiéře, kdy jsem závod jel s maximální pokorou a spíš si po předchozích deštích užíval nádherně technickou trať a dokonce i tlačil z kopce, letos jsem se pokusil vážně závodit. Z počátku se dařilo, ale po krizovém okamžiku na hranici pádu, ke kterému pak došlo po pár dalších km a defektu na 26. km jsem byl rád, že zbytek technických lahůdek jsem si mohl užít v sedle. O to víc mne v cíli potěšilo třetí místo v kategorii.
Vašek, 27.7.2016
Písek
V rámci seriálu Jihočeského poháru MTB se jelo v Písku kritérium na 40 a 50 minut + 1 kolo a to dle věkových kategorií. Odpolední start byl pro nás nezvyk, ale poprali jsme se i tímto. Jako bonus měla děvčata po dobu jejich závodu i lehkou spršku, která dostávala kola do pěkných smyků. Zvážit rychlost při projetí zatáčky na koskách byl u někoho pěkný rébus. I Lenka si ustlala v jednou místě při výjezdu ze zatáčky. Verča si vedla skvěle a s přehledem si uhájila prvenství a ve stejné minutáži si Míra pro bronz taky rád vyskočil. Pak následoval start s naší nejpočetnější kategorií. Luděk, Vašek a Jirka. Toto kritérium dle předpokladů by nejvíc sedělo Vaškovi, leč ve druhém kole přetrhl řetěz a tudíš pro něj závod skončil. Ostatní dva borci si už trasu za slunečného počasí dokroužili bez karambolů až do cíle. Poslední start, tzv. mladíků měl zajímavější průběh. Od startu jim pršelo, takže pádů bylo víc než je zdrávo. Ale většina startujících do cíle dorazila.
Jirka, 21.7.2016
Vrchlabí
Další sportovní cirkus zajel do Vrchlabí. V Krkonoších se jel v pořadí už 8.závod Kola pro život Vrchlabí - Špindl Tour Škoda Auto. Naše Veronika s Vaškem si na tento závod odskočili z Prahy: Verča si moc šikovně zajela trasu 35km. Tentokrát nebyl žádný defekt a tak třetí místo její parádní jízdu jen dosvědčuje. Vašek už si dal dospěláckou výživnou 50tku. Oba byli v cíli pškně vyšťavení, ale spokojení.
Jirka, 12.7.2016
Nové Město na Moravě
Vysočina Arena hostila Mistroství světa horských kol MTB. Jako doprovodné akce byly přichystány, jak Birell MTB maraton, tak i Birell MTB Night Race a jak jinak než za umělého osvětlení. Obou těchto závodů se zúčastnili Veronika s Vaškem. Zatím co 50 km maraton přinesl lehké defekty na trase, tak druhý den na nočním závodě si oba naši borci zlepšili náladu. Vypsaný limit na 40minut + 1 kolo dobře seděl Veronice i Vaškovi. Svorně si dojeli pro bronzová místa.
Jirka, 9.7.2016
Bikemaraton Drásal
Letošní Drásal s trasou OBR a "A" prošel částečnou rekonstrukcí, když byl přidán úplně nový 50 km úsek. Jak se ukázalo na dost vysoké bikové úrovni. Červnové datum nikomu nevadilo a nový díl tratě se podle prvních ohlasů většině bikerů líbil. Mě teda ne. Závoďáci se mordovali ve vedru na kole a přesto si závod užívali. Laikovi, nesportovci, se to zdá jako protimluv. Ale kdo kolu propadl, ví, že tyhle pocity právě vyhledává...
Už v loňském ročníku příznivci MTB dokázali, že je od závodění neodradí ani teploty nad 35 stupňů. Nastupující léto přijeli i letos oslavit potem a dřinou na jeden z nejtěžších závodů v ČR. Přijeli se postavit výzvě a každý měl svůj cíl. Ten můj byl dojet do cíle a pokud možno stihnout časový limit 14 hodin. Největší obdiv pochopitelně budili borci na královské trase 177 km OBR Drásal. Na startu se postavilo už za svítání v půl šesté 166 bikerů. Po předchozí tropické noci bez deště všechny přivítalo náměstí E.Beneše s ranními 23 stupni Celsia!!! a nepříjemné dusno. Na startu nebyly vidět žádné dlouhé přípravy známé z poledních startů. Během 5 minut byli všichni shromážděni a závod se odstartoval. Bikery čekala přetěžká trasa nahoru dolu zvlněnou krajinou Hostýnských vrchů s převýšením 5432m, avizované vysoké teploty a dýchatelný dusivý vzduch. Podtrženo, sečteno, hořící peklo.
O dramatické okamžiky nebyla nouze. Na desátém km jsem odstřelil drát na zadní kole, ale bez drátu se prý jet dá. Jel jsem. Pouze jsem měl obavy, aby se nanamotal do převodů. Pak ve sjezdu na Rusavu se vířila gigantická oblaka prachu, ve kterém bylo špatně vidět. Drásalovské vrchy braly závoďákům všechny síly a hodně těžký byl 20 km nový cross country úsek za Trojákem, kde to teda vůbec neutíkalo. Na trase bylo vidět mnoho defektů, pádů a kolapsů z vedra. Záchranná služba ošetřila z obou tras přes 70 bikerů, několik jich musela dokonce transportovat do nemocnice.
Na trase OBR Drásal se odehrála spousta příběhů neskutečným srdcařům MTB. Můj příběh není dlouhý, i když délka trasy by tomu mohla odpovídat. Průběžné časové limity, kterých bylo 11, byly nastaveny tak, aby závoďák v cíli dojel do 19:30 hodiny. Do občerstvovací stanice na Trojáku (112 km) jsem měl dokonce 77 minut náskok. Ovšem následný nový 20 km úsek mě natolik pohřbil, že jsem na 130 km chtěl závod zabalit a nechat se odvést do cíle. V tu chvíli jsem všechny kopce tlačil a moje síly si tak vzaly dlouhatanánskou dovolenou. Když jsem ovšem na další občerstvovačce v Semetíně viděl, jak závoďáci z krátké (117 km) trasy kolabují a nechávají se odvážet, někteří i nedobrovolně, tak mě to tak nakoplo, že jsem v závodě dál pokračoval. Sice jsem přišel o slibný náskok a dokonce jsem se dostal i do časového minusu. Ale deseti minutová "studená" sprcha mě poslala dál na trasu. "Zbylých" 50 km už se mě jelo relativně dobře. Ovšem celková únava s příšerným vedrem (38 stupňů) dala i mě zabrat a na výkonu, už to pak bylo znát. Celkový časový limit jsem už nestihl, přijel jsem zasolený jak nikdy a jako třetí nejstarší závoďák jsem závod dokončil... poslední jsem nebyl. Ze 166 bikerů do cíle dorazilo jen 132.
Každý, kdo se zúčastnil zaslouží velký obdiv. Svůj díl pochvaly si zaslouží místní pořadatelé a organizátoři i záchranáři, kteří kvůli extrémnímu počasí a dehydratovaným závoďákům měli mnohem více práce než na jiných závodech. 

To Lenka, tak to je jiný kabrňák. Na startu v 7:45 měla před sebou délku 117 km s převýšením 3920 m, taky pěkná porce. S trasou se popasovala na výbornou a svou kategorii vyhrála. V absolutním pořadí obsadila 248 pozici z celkových z 369 borců co dorazili do cíle.

Oba jsme se shodli, že tuto trasu už nikdy opakovat nebudeme. Tři dny po závodě jsem ještě nemohl pořádně vzít sousto do pusy a něco kloudného sníst. Měl jsem tak rozežrané patro, že při každém soustu mě vytryskly slzy, jako když jsem dostával doma klepec za špatné známky ve škole.
Jirka, 7.7.2016
Kardašova Řečice
Mistrovský závod Jihočeského poháru v kardašově Řečici nesl veskutečné slaďoučké ovoce. Přes peripetie s časomírou si s rychlou strasou skvěle poradili naši bednaři Míra, Veronika, Vašek i Lenka. Luděk si taky skvěle máknul, leč trasu má rád zřejmě víc techničtější, tak příště. Jakub se potkal s kamenem a pak hned se zemí. No a já skounčil už na šestém kilometru. Mojí patku navštívil klacek a bleskově zastavil zadní kolo.
Teď čekáme na zveřejnění kompletních týmových výsledků.
Jirka, 19.6.2016

 
Hradešínský drncák
Tento závod máme takřka za barákem a komu se poštěstí na závod vyrazit rovnou z baráku na kole. V loni jsem píchnul 300 metrů před startem, takže letos jsem si dával pořádného majzla. Samotný závod začíná cca sedmi kilometry pouze po asfaltu, takže fofr rozjetí a vysokou tepovku měl snad každý. Pak jsme vlítli do terénu a tam se už začalo krájet hlavní pole. Pověstný výjezd - výšlap na Šemberu, už pole totálně roztrhal. Já jsem se držel nejlepší bikerky tohoto dne a dalších pěti chlapců. Kdyby nepřišla lehká krize, tak bychom všichni takto do cíle dorazili. Ale i druhý flek není k zahození :-). Lenka si z trasou též dobře popasovala, leč soupeřky byly o chlup lepší. Kuba si hrábnul na své dno a svojí kategorii bravůrně vyhrál.
Jirka, 13.6.2016

  
ČEZ Bike Prague
Sobotní závod byl pro našeho Honzika tzv. velký reparát. V loni si tento závod vzal na Hozikovi krutou daň. Pár kiláků před cílem zkolaboval a se zlomeným krčkem, otokem v hlavě a zlomenou klíčkí kostí a tak mazal do špitálu. Takže si pár dní nedobrovolně odpočinul na jednotce intezivní péče v Praze. Honzik je ovšem ostrý hošík a hlavně OCELÁK. Z těchto lapálií se vykurýroval a po pár měsících už začal zase oběžovat svoje kolo. Zkraje jen na téninku, ale srdce mu bušilo hlavně na závodech. Takže tento reparát letos vyšel skvěle a v kategorii nad 70 let si z lehkostí vyskočil na stříbrnou bednu.
Takže gratulace je namístě. Honziku jen tak dál!
Jirka, 13.6.2016

 
Quadriathlon
24.ročník tohoto rychlostního quadriathlonu byl tuto středu opět nelehký. Z rybníka po 200metrech jsem vyšel až třetí od konce 30ti členého pole. Běh na vzdálenost 2km byl už pro mě daleko lepší a kolo o cca 12km mě potěšilo. Pro čtvrtou disciplínu jsme si zajel už jako čtvrtý a ty tři piva jsem dal neskutečně rychle. Vlatně jsem si utvořil pivní rekord v podobě 3:07 min.
Výsledek: ABS 3, KAT 1. Takže velká spokojenost.
Jirka, 9.6.2016 
Hradec Králové
A už v tom zase lítáme, včera nelehký závod v Chýnově a dnes rychlostní závod v Hradci Králové. Dnešní trasa byla totálně suchá a tak každý kdo jel si musel zlepšit čas oproti loňskému výsledku. Zastavit na občerstvovačce znamenalo odpojení od balíku, na který už mohl během závodu zapomenout, aby ho sjel.
Jakub jel s pohmožděným ramenem, po včerejším kotrmelci, ale na krásném výsledku to nebylo moc znát. Zpáteční cesta kolem mekáče byla zasloužená.
Jirka, 5.6.2016

 
Chýnov
V sobotu se jel druhý závod Jihočeského poháru MTB. Bláta hodně, techniky také. Parádní závod hodný názvu "horských kol" a ještě jsme nezmokli. Veronika druhá, Mirek taky, ostatní jsme taky odvedli své, ale hlavně jsme si parádně zajezdili! :O).
A přitom i udrželi týmové bronzové místo.
Vašek

 
Valašský Hrb
Vytrvalostní horský běh, tak takto je klasifikovaný běžecký závod. Trať byla vedena po hřebenu beskydských vrchů, mimo silnice. Turistické pěšiny kopírovaly vlnitý terén v prostředí krásných čistých lesů s inspirativními výhledy. U horského hotelu Čarťák se startovalo a hned po 100metrech začalo jedno z mnoha stoupání. Celkem bylo na startu ve čtyřech různých vzdálenostech trati přes 800 závoďáků a já "biker" mezi nimi. Ještě teď po třech dnech chodím, jak baletka po rozbitém skle.
Jirka 
Monaco
Proč si nezajed potrénovat třeba do Monaca. Že by nám už byla naše republika malá? Tak to zas ne, ale projíždět se kolem Casina Monte Carlo, tak to bylo fakt asi labůžo. Tyto vymoženosti si stačili vychutnat Hanka, Verča a Vašek. Určitě se správným směrem nabili, aby opět mohli podávat skvělé výkony na závodech v Jihočeského poháru.
Jirka

 
Pohár Peruna
Perštejnské Giro je druhý závod cyklistického seriálu o Pohár Peruna na horských kolech. 45ti kilometrovou vzdálenost si skvěle projel Vašek. O trase plné singletracků moc dobře věděl a  já tušil, že mu bude sedět. K tomu všemu bylo i skvělé počasí, tak co víc si přát.
Jirka

 
Sportovní víkend
V sobotu  si třihli za supr krásného počasí Jakub (34km) a Jirka (56km) už třetí závod seriálu Koloproživot v Mladé Boleslavi. Určitě to byl jeden z mála letošních závodů, kdy se kolo nemuselo hned umívat. Stačila jen jemná prachovka.
V neděli, už za aprílového počasí se jel v Klánovicích mini adventure dvojic. Této časově limitované tříhodinové akce se zúčastnila Lenka s bikerkou Janou z BSK. Kromě 46km najetých kilometrů si děvčata vyzkoušela řezání pilou, jízdu na kánoji, šplhání v tělocvičně, kutálení pneumatiky terénem, jízdu na koloběžce, házení talířem a výběhu na rozhlednu. Tyto kontrolní stanovišťe nedělala děvčatům žádný problém a za to jim stříbrná placka moc slušela. Gratulujeme
Jirka
Tálín_výsledky
První závod Jihočeského MTB poháru v Tálíně máme za sebou a s výsledky můžeme být spokojeni. Z 11 týmů jsme si vyjeli suprové třetí místo. Možná jsme si dali vysokou laťku, ale o celkovou bednu se teď budeme prát. Další závod nás čeká 4.6.2016 v Chýnově a pak je na programu mistrák v Kardašově Řečici s přidělováním více bodů do týmové soutěže.
Jirka
Tálín
Jihočeská vesnice Tálín se stala otvírákem sedmidílného seriálu závodů Jihočeského MTB poháru, který se jede pouze po území jižních Čech. Takže tradiční závod u tálínského rybníka otevřel celou letošní sérii. Mimořádné sucho na trase a krásné počasí neslo rychlé výsledkové časy.
My jsme měli tento rozjezd. Na dlouhé trase jsme ve svých kategoriích obsadili 2,3,8,10 a 11 místo a na krátké trase 2 a 23 místo. V týdnu doufáme, že budou zvěřejněny týmové výsledky, které můžou třeba lecos napovědět...
Bednařům * Veronice, Mírovi a Lence * patří velké díky s přáním "jen tak dál"
Jirka

 
Jihočeský MTB pohár 2016
Po loňském vítezném tažení Ocelových letců v Galaxy série se v letošním roce pokusíme znepříjemnit hladkou cestu k vítězství ostatním týmům v Jihočeském MTB poháru.
Z letošního serálu se omluvili Honzik Gábriš z důvodu účasti na březnovém Cape Epic a v dubnového 4 Islands race. To já už bych měl po sezoně. Dále u Terezy Vaňkové zvítězila finálová účast na vysoké škole. Oběma závoďákům ještě jednou děkujeme za loňskou supr jízdu.
Takže do letošního seriálu po vzájemné dohodě nastoupili bojovat za tým Ocelových letců Luděk Kolesa a Míra Svoboda. Oba z domovského klubu Kbely Cycling Team. Chlapcům držíme palce, ať skvěle uspějí ve své kategorii a stějně tak pomůžou i týmovému tažení za dobrým úspěchem.
Jirka

 
OCELÁK + OCELOVÁ OSMA
Dnešního dne jsou zveřejněny propozice bikového závodu na krátkou i dlouhou trasu OCELÁKA 2016 (10.9.2016), stejně tak i běžeckého závodu OCELOVÁ OSMA (11.9.2016).
Jirka
Cukroušův mazec
Akce Cukroušův mazec na Zbraslavi byla nedělní prvomájová. Za oceláky se obou tras zhostili Jakub, Honzik a Jirka. Trať byla velmi technická s těžkými výjezdy a prvním byl hned po startu směrem na Cukrák a pak následně i rychlými výživnými sjezdy. Trasa zřejmě nejvíc sedla Honzikovi, protože si vyskočil na bednu. Gratulujeme
Jirka
Čarodějnický běh
V Úvalech se běžel už desátý ročník čarodějnického běhu pořádaný spolkem Jonatán. Lenka s Jirkou se tohoto běhu prvně zúčastnili, neb to měli takřka za barákem. Ovšem čtyři kilometry terénem kolem potoka nás pěkně prověřili. Na startu bylo přes 170 závoďáků, čili nemalý závod, ale velmi pěkně zorganizonavý. Na startu byli vždy závoďáci pouze ve své kategorii, takže i zde se mohlo taktizovat. Leč už po startu měli někteří závoďáci místo bělma, už čarodějnické černočerveno. Takže byl sprintík od startu do cíle, teda kdo mohl...
Jirka

 
Kolo Pro Život 2016
První závod největšího seriálu horských kol máme i my oceláci zasebou. V Dobřichovicích u Prahy byl start závodu Trans Brdy. Délku 37km si vyzkoušel Jakub a 58km Jirka. Na snímcích ve fotu 2016 můžete vidět jejich spanilou jízdu po místních hvozdech, včetně momentky Jardy Kulhavého.
Jirka  
Letňany
V lesoparku v Letňanech za supr krásného počasí se jel 3.4. zrovinka ne moc lehký závod Hervis Race For Bikes. Zkrátka pořád nahoru nebo dolu a k tomu ještě pár skoků. To už není pro mě. Ale Verča a Vašek, tak ti si libovali a vo tom to je ... :-)
Jirka

 
Zimní sezona
Přesně tak, poslední dny zimní sezony jsou za náma. Teď už nic nedoženeme, možná už jen teoreticky. Každý z člen z tým OL má teda za sebou několikadenní soustředění. Někdo se ještě věnoval končícímu lyžování, ale většina už ladila svá kola, případně běh nebo brusle. Jeden z prvních ostrých závodů v nové sezoně bude v Újezdě nad Lesy. Čeká nás tradiční Duatlon. Běh, kolo, běh nás dozajista prověří. Následný víkend pak zajedeme na Zbraslav na tryskomyší Cukroušův mazec.
Jirka

 
Pečecká 10
Minulý víkend jsme měli na pořadu první běžecký závod a né že by nám to nějak zachutnalo, ale následný víkend jsme si dali hned další. Tentokrát už posíleni o Jakuba. Počasí bylo příjemné, jen ten asfalt nám už moc neseděl. Ovšem rozloučili jsme se s osobními rekordy a to nás moc těší. Na startu bylo tisíc závoďáků a dva z Keni. A nad těma se těžko vyhrává ... :-) V cíli nás čekala Postřižinská Pepinova desítka, mňam.
Jirka
 
Kbelská desítka
První letošní běžecký závod je za námi. Tím myslím Lenku a Jirku. Dali jsme si v rámci tréninku tuto desítku. Na startu bylo něco kolem 2000 závoďáků, hrůza. Po odstartování se tradičně chvíli stálo, ale pak začala trasa pod nohama pěkně ubíhat. Počasí bylo parádní a tak i za výsledek se nemusíme stydět. Ovšem pro nás stále zůstává hlavní disciplínou horské kolo.
Jirka

 
10ti leté výročí OL
Dnešního dne (6.3.)je tomu 10 let, kdy jsme oficiálně s kulatým razítkem vzali naše sportování zase více vážněji. Dnes je tedy na pořadu sport a pak navečír se skleničkou v ruce si připijeme na naše letité úspěchy.
Díky všem, kteří si na dnešní den vzpomněli.
Jirka

 
Příprava na Quadriathlon
Tato příprava spočívá nepodcenit ani letošní ročník. Po loňských skvělých výsledcích i letos půjdeme do plných. První disciplínou je plavání v rybníku o délce cca 200m. Ve vodě se necítíme moc dobře, tudíš zde máme velké rezervy a možná právě proto si tuto disciplínu necháváme až jako poslední. Po plavání následuje dvoukilometrový běh. Tomu se teď právě dost věnujeme. Aby nám neutekli všichni závoďáci, tak zase zde máme velké ambice prohrané metry znovu dohnat a případně někoho i předsprintovat. Přezutí do treter napovídá, že 12cti kilometrový úsek na kole terénem i po silnici není jednoduchý. Zde se rozhoduje kdo přijede na poslední disciplínu v nejlepším čase. Jako poslední sportovní disciplína je spořádat tří půllitrových desítek od Kozla. Je jasné, že se zde láme pověstný chleba. Tady se zkrátka rozhoduje o celkovém vítězství v jednotlivých kategoriích. Takže 8.6.2016 nám držte palce, protože přípravu nepodceňujeme.
Jirka 
Pražský pohár v běhu na lyžích
Pražská  Velká Chuchle a volný styl pro žáky a dorost.

Včera jsem jel závod na běžkách. Naše kategorie byla docela nabytá samou elitou, takže jsem neměl šanci. Celý náš závod měřil 2km a pro mě to byl první za celý život, takže i když jsem nebyl na bedně, tak jsem se svým výkonem spokojený. Večerní trať už byla dosti rozbitá od kategorií, které jely před námi. Před závod jsme si museli trasu sami doházet sněhem, protože na  několika místech nebyl žádný sníh.
Nakonec jsem skončil čtvrtý a na prvního jsem ztratil 2:33. Sám jsem jel 7:23 minut.
Jakub
Zabíjačkový chmelOVÁREK
Jojo přesně tak se jmenoval mok při našem dvoudením tréninkovém vybočení u našeho partnera Rampušáka. Na zabíjačkých hodech jsme si náramně pošmákli. Na stolech byly jelítka, jiterničky, ovárek, řízečky, prdelačka apod. A to vše se zapíjelo nefiltrovaným 12% pivíčkem chmelOVÁRKEM. Opět zdařilá akce.
Jirka
Prolog Vysočina Arena
První závod seriálu Stopa pro život se jel v Novém Měste na Moravě pod názvem Prolog Vysočina Arena. Ženy jely trasu 8km, muži 16km a vše v místním sportovním areálu a za umělého osvětlení. Formát Prologu byl stejný jako při lednovém světovém poháru v běžeckém lyžování. Kulisa a atmosféra byla skvělá, jen převlékárna byla společná a to se všem nelíbilo. Mě docela jo.
Jirka
Piatlon 2016
Na dnešní závod jsme trénovali jako nikdy před tím, leč soupeři byli ještě lepší. To znamená, že příště buď přidat nebo....., jojo přidat. Ono dát pivo, 1km běhu 3rumy, 1km běhu a pivo, to vše pod devět minut..., tak na to jsme fakt neměli. Klobouk dolu nad vítězi. Nic méně zítra nás čeká v Novém Městě na Moravě první závod Stopy pro život, tak vyspat a zítra za umělého osvětlení nás čeká 16km volným stylem.
Jirka
Trénink na Piatlon
Dnešní trénink před Piatlonem, který bude příští sobotu, byl velice náročný. První disciplína proběhla OK, ale v druhé se mě chtělo už po pár metrech ....., ale ocelový žaludek vše vydržel. Budeme obhajovat loňské a předloňské druhé místo. Tak trénink byl nade vše důležitý, neb 14 týmů není málo. Zítra bude opáčko
Jirka
Novoroční vyjížďka
Před týdnem by se dalo jet i v krátkým, ale první den roku 2016 už na teplotu nebyl takový příznivý. Ovšem nám, Ocelovým letcům nějaký ten stupeň kolem nuly nevadí, natož se projet po jemném bílém poprašku. Takže 1.1.2016 jsme dali krásným 67kilásků a to jsme stihli ještě opékání bůřtíků. Zkrátka supr zakončení prvního sportovního dne v novém roce.
Jirka
Vánoce 2015
Štědrý den je tady a začínají nám vánoční svátky.
Zatímco dopoledne mnozí fofrvali se sháněním posledních dárků, tak my si střihli vánoční trénink. Běh lesní pěšinou stál za to. A o to více se můžeme těšit na prohýbající se stůl plný dobrot.
Krásné dny plné pohody a nabírání sportovních sil Vám přejí
OCELOVÍ LETCI 

 
OCELÁK 2016 a  OCELOVÁ OSMA
Tyto dva závody se uskuteční v příštím roce. Bude se jednat o sobotní závod na horských kolech 10.9.2016 a následně nedělní běh 11.9.2016.
O obou závodech budeme v průběhu roku dále informovat a to už přímo v sekci OCELÁK 2016
Jirka z OL
Oslavička
Přátelé a kamarádi sportem švihnutý. V sobotu 19.12.2015 od 18hod. se v úvalské restauraci Na dobrým místě slaví narozky našeho kapitána. Takže kdo má chuť mu povinšovat, má možnost. A co se bude pít...., tak to už všichni znáte.
Lenka
Valná hromada OL nejen v Dobrušce
Nákupem pěnivého nefiltrovaného moku v prodejně pivovaru v Dobručce začala dvoudenní valná hromada Ocelových letců. První překvápko potěšilo nejednoho oceláka. Navštívili jsme za krásného počasí dělostřeleckou tvrz - pevnost v Dobrošově. Tato památka vojenské fortifikace z doby před 2.světovou válkou byla zpřístupněna veřejnosti až v roce 1969. Byli jsme jedními z 2milionu návštěvníků, kteří prošli několika km podzemních chodeb včetně sestupu a výstupu cca 250 schodů.
Poté ve Slunném dvoře, už v Dobrušce začala valná hromada, která se nesla největším týmovým zlatým úspěchem v Galaxy sérii 2015. Dalším zpestřením byla virtuální i fyzická účast našich nových partnerů spojená s děkovačkou jejich podpory. Následovalo ocenění s předáním perfektně připravených dárků. Řeč padla i na rok 2016 a možností výběru jiného seriálu. Probrali jsme i náš závod Ocelák 2016 doplněný nedělní sportovní činností.
Večer byl na chvíli sportovně soutěžní na dvou bowlingových drahách doplněný tekutinami z místního rodinného pivovárku. Polkli jsme Dobrušskou 11, Rampušáka 12, Muderlanta 13 a F.L.Věka 15tku. Samozřejmě, že nemohl chybět ani náš žabí mok.
Nedělní probuzení bylo OK a tak, za přítomnosti sněhových vloček jsem se vydali prozkoumat místní pivovar. Průvodce nemohl být nikdo jiný, než přímo pan majitel. Dozvěděli jsme se jak a jak a jak, ale proč ...  to už jsme věděli. No přece pro nás, pro pivaře.
Všem díky za účast i za postřehy k roku 2016
Jirka
Valná hromada OL s překvapením
Přesně tak. Na letošní valné hromadě čeká účastníky hned tři překvapení. Nedá se teď říct, které je větší. Mě osobně láká první, ale druhé taky je zajímavé a to nemluvím o nedělním nevšedním překvápku, které čeká na Ocelové letce. Valná hromada se bude nést převážně týmovým vítězstvím v Galaxy sérii 2015 a též i celou dlouhou letošní sezonou.
Jirka
Kalendář roku 2016
I v letošním roce budou oceláci a jejich nejbližší obdarováni foto_kalendářem pro následující rok. Z lehka se na něm začíná pracovat. Kdo by si přál zaslat více kusů, nechť dá včas vědět.
Jirka
Valná hromada OL
Dlouhá sportovní sezona je za námi a nám už teď jen zbývá zrekapitulovat jí a pošpekulovat co podniknem v roce 2016. Jezdit - nejezdit, běhat - neběhat, plavat - neplavat. Hodně nám napoví letošní Valná hromada. Po dlouhé době měníme místo. Z gurmánského Hýskova se odebereme do východních Čech do Dobrušky k novému partnerovi Ocelových letců. Čekat na nás bude Dobrušská 11%, Muderlant 13%, F.L.Věk 15%, ale hlavně náš oblíbený světlý ležák s příjemnou hořkostí, plné sladové chuti, s vysokým řízem a výbornou pěnivostí, zkrátka 12% Rampušák.
Tato víkendová akce začne 21.11. se zakončením 22.11.2015. Zájemci o tuto dvoudenní sportovně-kulturní akci žádám o nahlášení (čím dřív, tím líp) přímo mě s ohledem na zajištění ubytování. Sebou pouze sportovní oblečení a hlavně bez kol. Podrobnější info až na místě.
Jirka
Morava - relax
Konečně po závodech. Teď následuje pár dní relaxu, nic nedělání, gaučinku a obžerství. Zkrátka rekapitulace a zhodnocení naší dlouhé sportovní sezony. Nemine nás setkání s kamarády, ale také návštěva bikové nemocnice pro přípravu našich strojů na další sezonu. S Vojtou jsem strávil už prvních pět dní na Moravě. Jeden špacír jsme si dali z Ramzové na horskou chatu Parprsek s celoroční nabídkou borůvkových knedlí. Opět to byla skvělá bašta. Další den jsme byli v lázních Velké Losiny s léčivým pramenem s několika druhů saun. Předposlední den jsme dali už jen špacírové rovinky kolem známých míst včetně návštěvy hostince u Pazoura. Poslední den už byl sportovní, ale jen na čumindu. Hokej a místní fotbal byl zajímavý. Tak to byl náš prodloužený víkend.
Jirka 
Klánovický 1/2 maraton
A to už je, ale opravdu letošní poslední závod. Po pátečním slavnostním vyhlášení KPŽ a včerejší rozlučce s bikovými kamarády nad letošní sezonou jsme s Lenkou zmagořili a přihlásili se na dnešní Klánovický 1/2 maraton. Ještě, že byla vypsaná i trasa na 10km. Víc bychom fakt nedali, ale i tak ta desítka bohatě stačila. Počítám, že do středy chodit nebudem, ale stálo to za to.
Jakub a Vojta běželi svojí kratší 2km trasu a zapotili se taky jak se patří. Jakub měl ještě v cíli i úsměv na rtech, neb bedna je bedna.
Jirka

 
Jesenický surovec_neděle
Na tradičním nedělním crossovém závodě jsme měli i my své zastoupení. Na dětské okruhy vyběhli Vojta a Jakub. Do hlavního dospěláckého závodu pak Lenka, která si ovšem v cíli měla vyskočit na bednu pro bronzovou medaili, ale v tu dobu se cpala čočkou, tak jí zastoupil Jakub.
Za oba sportovní dny závoďákům moc děkuji
Jirka
 
Jesenický surovec_sobota
Sedmnáctého ročníku závodu v Jesenici u Rakovníka jsme se zúčastnili, jako našeho tradičního zavíráku za letošní dlouuuuhou sezonou. Velice milé překvápko bylo pro mne, že účast oceláků byla největší právě na této "rozlučce". Sobotního MTB závodu se zúčastnili tito oceloví borci. Na 50km trasu vyjeli Lenka a Pavel. Na poloviční trasu pak Veronika, Jakub, Jirka a Radek. Po těchto startech začalo v kempu dětské závodní peklo. V disciplínách ve věkových kategoriích od jednoho roku do 10 let, jako byly motorkáři, odstrkovači, kolaři, pidilidi, miniděti a děti jsme měli i své zastoupení. Startovní číslo 22 patřilo naší nejmladší závodnici tříleté Anežce. Na svůj první start se postavila za pomocí maminky Markéty. Anežka ve svém ocelovém dresu nevydávala vůbec žádnou nervozitu, spíš její klid a soustředění na start vnášel soupeřům a soupeřkám nemalé obavy, jak tento závod dopadne. Už po několika metrech po startu směrem do kopce si Anežka udělala náskok a pak obráceným směrem do cíle si vzala k svému to krásné sportovní pořekadlo. Zkraje na plno, pak přidat a do cíle ještě zrychlit. Její první závod a její první místo nám ostatním dodalo klid na naše poslední letošní závodění.
Další úspěchy byly: Jakub první místo, Veronika a Lenka druhé místo.

Jirka
 
Máme ZLATO
1) Galaxy CykloŠvec maraton - Tálín = 1.místo
2) Fox Galaxy maraton - Prachatice = 1.místo
3) Pálavský krpál - Mikulov = 2.místo
4) AVG Náměšťský cyklomaraton - Náměšť nad Oslavou = 1.místo
5) Trek Jistebnický maraton - Jistebnice
 = 1.místo
6) Galaxy Kenda Zručský maraton - Kácov = 1.místo
7) Tour de Brdy - Strašice = 1.místo

Toto jsou vypsané závody GALAXY série 2015 a naše týmové u místění. Po loňském stříbrném místě jsme letos pekelně zaváleli a zaslouženě vyhráli celý seriál, takže máme .... ZLATO.
Díky všem...

Oceloví letci
 
Obraz11938_b.jpg
Galaxy série 2015
Ve Strašicích se jel poslední závod MTB seriálu, před kterým jsme měli dostatečný bodový náskok na druhé místo. Ovšem bylo potřeba ve Strašicích dojet do cíle a vítězství potvrdit dalším slušným výsledkem, tak jako to bylo skorem na všech závodech. Po podrobném prozkoumání výsledků jsem zjistil, že pouze v Mikulově jsme přenechali vítězství týmu FOR BIKES cycling team, ktreý skončil celkově na druhém místě. Takže ZLATO je naše a oslavy se můžou připravovat.
Díky patří všem zúčastněným bikerkám a bikerům, tak jako i věrným domestikům, fotografům, masérkám a všem těm, kteří se o naše tělo a duši rádi starají.
Jirka

 
Strašice
MTB Galaxy seriál 2015 se blíží ke konci. Poslední sedmý díl se pojede zítra ve Strašicích. Dlouhá trasa měří 67km a vede okolo celých středních Brd. Pořadatel píše, že dojde ke srovnání mezi cyklisty na horských kolech a silničáři. Proto je zřejmě trasa vedena po úzských silnicích a několika šotolinových úsecích. Tak fakt netuším co z tohoto vyjde.
Ovšem pro Ocelové letce to bude nesmírně důležitý závod v podobě týmového úspěchu v celém seriálu. Jakou placku si odneseme, tak na to si musíme počkat do zítřka. Při průjezdu cílem už bude vše jasné.
Jirka
Z+M Partner
Společnost Z+M Partner, která je jedna z hlavních partnerů Ocelových letců nám skvěle pomohla při organizaci bikového závodu OCELÁK 2015. 
Zde je odkaz jejich tiskové zprávy:

http://www.zmpartner.cz/novinky-a-aktuality/novinky/z-m-partner-podporuje-vsestranne-sportovce-250cz
V roce 2016 a přesněji 10.9.2016 se uskuteční 8.ročník tohoto bikového závodu. Budeme rádi, když bude mít společnost Z+M Partner více účastníků na tomto závodě.
Jirka
Kácov
V Galaxy sérii je vždy jeden závod ohodnocen vyšším bodováním. V letošním roce je to právě teď sobotní Kácov. Čeká nás dvouokruhový závod s celkovou délkou 72km kolem Kácova a Zruče nad Sázavou. Převýšení radši pořadatem ani neuvádí... Na jednom okruhu jsou dva brody přes potok a výjezdy na hřeben "Jordánu". Pro nás Oceláky tento závod mnoho znamená. Když uspějeme i zde, tak máme zaručenou nejhůře stříbrnou týmovou placku. Čili obhajoba z loňského roku.
Jirka

 
Pražská 50
Tradiční pražský závod se startem pár metrů od Verčina příbytku opět nesl ovoce. Nelehká 50tka, která hlavně po startu nikoho nešetří a s postupem času na trase se přeměňuje v rychlostní závod a opět s nepříjemným stoupajícím závěrem byl doprovázen skvělým počasím. V klikatém závěru si Verča dojela ve své kategorii na bednu a s úsměvem vyskočila na druhou příčku. Supr výkon - Gratulujem
Jirka

 
Ocelák 2015
Sobotní závod v Hradešíně je už minulostí, stejně tak i oslavy obce zakončené společným velkým ohňostrojem. Ale zpět k závodu. Výsledky, včetně fotek a hodnocení si můžete přečíst v sekci OCELÁK 2015. Předpokládáme, že vše do úterka na stránky pověsíme.
Díky všem, kteří.....
Jirka 
Van Gillern Cup 2015
Závodní změna. Tak asi takto bych nazval lehké vybočení z našich známých tras závodů v ČR. Tento závod v Kamenici u Prahy byl takřka za bukem, tak proč ho nezkusit. A právě ono krásné vybočení nám ocelákům přineslo příjemné chvíle :-) a to i přes Vaškův dvonásobný defekt :-(
Ve čtyřech mít dvě bedny a třetí utekla jen o 30sekund...... no paráda.
Teď už ladíme přípravu na "našeho" Oceláka.
Jirka
Velká cena města Úval
Toto cross country horských kol je součástí seriálu tří závodů pro zdraví a jede se tuto sobotu. Po vyhlášení nejrychlejších a tombole si dáme relax, abychom pak v neděli mohli zase pročistit kus trasy našeho Oceláka.
Jirka

 
Jistebnice
Závod v Jistebnici nebyl tak úspěšný jako minulý závod v Náměšti nad Oslavou, protože jsem dosáhli "pouze" na dvě bedny.
Na dětské trati jsme měli i jednoho oceláka, což je v pořádku, ale pořadatelé ho poslali až do druhé startovní řady, což na cyklocrosové trati byl problém s předjížděním. Klikatá trať mezi stromy nedovolovala takřka nic. Ale byla krásně technická, dojel na pátém místě.
Ostatní oceláci si dali dlouhou trasu i s výjezdem na sjezdovku Monínec. Na trase jsme měli i našeho domestika, který měl kupu práci i přezouváním defektu zadního kola.  
Na autě jsme měli plakát na náš ocelový závod, o který byl na parkovišti zájem, tak jsme jim vysvětlili, že se jedná o závod ROKU.
Kuba + Vojta
Náměšť nad Oslavou
V Náměšti nad Oslavou se nám vždy dařilo a tak proč v tomto tažení nepokračovat. Vím, je to nadnesené, ale skutečnost se stala pravdou. Nejdřív na trať nastoupil Kuba. Jel svoji kategorii, která obnášela 4x objet náměstí se singlem k řece Oslavě a přes most zpět na náměstí. Po první kole jel na druhé pozici, kterou si držel až do posledního okruhu, kde ukázal svoji taktickou sílu. Na mostě cca 100m před cíle se zvedl ze sedla a zlato ho už neminulo.  
My ostatní (5) nás vyjelo na rozpálenou trať tesně před polednem. V Náměšti zkrátili závod jen na 72 km a tak se mohlo i krapet taktizovat. Dva domestiky jsme měli i na domluvených místech. Zkrátka až na kotrmelec Terezky a můj letos už tradiční defekt proběhlo vše ostatní na výbornou.
A výsledky? Zlato, zlato, stříbro, bronz, bronz. Tím jsme si pojistili celkovou týmovou bednu a teď už půjde jen lesk oné barvy.
Jirka
Sobota 9.8.2015
Dnešní sobota byla po dlouhé době nezávodní a tak projížďka trasy Oceláka byla lákavá. Počasí sice lákalo někam k vodě, ale projetí a lehká čistka trasy Oceláka nám připadala důležitá. Doslova vedro s cifrou přesahující 40cítku bylo pekelné, ale v lese bylo příjemně. Nechyběla ani občerstvovačka s pivkem a zmrzkou.
Tento volný víkend je jeden z posledních před naším závodem. Příští sobotu totiž valíme do Náměště nad Oslavou, pak do Jistebnice a poslední sobota bude též výživná. Jede se Velká cena města Úval. Uff
Jirka
 
Mikulov
Pálavský krpál byl letos za silného větru a rozpáleného slunka. Ovšem nám ocelákům to vůbec nevadilo, neb pět závodníků mělo svých pět domestiků. I přesto někomu došlo a někoho to zase nakoplo k nadpřirozené Fantocovské síle. Do cíle jsme přijeli všichni a nezrakveni. Teď už jen netrpělivě čekáme na týmové výsledky třetího závodu tohoto seriálu. Bednově nás podržela Terezka, ale i ostatní nechali na trase skorem všechny síly.
Po závodě ty zbylé síly se kvalitně uplatnily v tradičním vinném sklípku u Jožky.  
Kuba + Vojta

 
Rakovník a MTB
Rakovnický cyklování. Krásný název s nelehkou trasou závodu. Ale i Oceláci zde měli svoje zastoupení. Veronika se skvěle popasovala se 48km a přes 1km nastoupaných metrů. Trať i přes tato data jí sedla a vyjela si v novém ocelovém dresu stříbrnou placku.
Gratulujeme

 
Praha - Karlštejn Tour
Další závod seriálu Kolo pro život se jel z dostihového závodiště Velká Chuchle.
Náš ranní výjezd směr na nádraží v Úvalech nás pěkně navlchčil. Ovšem teplo ve vlaku a v metru nám stačilo, aby dresy opět vyschly a my mohli ze Smíchovského metra pokračovat na kole do Chuchle.
Start závodu na 53km začal v 11:30. Už tradiční spurt po silnici kde jsem jen letmým pohledem zjistil, že jedeme 45km/hod mě ubezpečil, že závod bude velice rychlý. Defekty se mě vyhýbaly a že jich na trase bylo. Vlastní dojez na klusáckém závodišti jsem si suprově vychutnal a další tři borce v cílové rovince odříznul.
Kuba si zkusil trasu "D" na 17km a už po startu udával tempo čelu peletonu . V polovině závodu si už diktovat sám sobě tempo a tak s dostatečným náskokem si vyjel první místo a to i v absolutním pořadí.
Cestu ze závodu jsme pojali tréninkově a ještě 40km si vychutnali krásy Prahy.
Jirka
Trénink v novém
Na sobotní trénink jsem si vyjel v novém. Přesně tak. V novém dresu, kde nový partneři ocelových letců odkrývají svá loga. Na nejvyšším místě září společnost Z+M partner, pak následuje Enervit a nepřehléhnutelný je i Rampušák.
Jirka
Drásal a Oceláci
Přípravu na tento nejdelší maratonský závod si každý ladil dle svého. Já osobně jsem nic nepodcenil a to mluvím i o načasováním průjezdů kontrolních limitů. V 5:30 jsem s Lenkou šlápnuli do pedálů na oné nejdelší trase v ČR. Tempo bylo z kraje zdánlivě poklidné, ale v nohách se už začínaly vařit laktáty a s nastoupanými metry se nožky krásně zakyselovaly. Ranní start byl co se týče teploty osvěžující, ovšem postupem času začala teplota rapídně stoupat a stoupat. V tu dobu se snad začalo potit i kolo. Škoda, že si Lenka hodila na kamenitém sjezdu 2x kotrmelec a pak přes 30km jela s pootočenými řidítky, což jí sebralo mnoho sil. Oprava mohla být až na servisní občerstvovačce. Ovšem naraženou ruku ještě cítí dodnes a od úlevy ji pomáhá pouze ortéza. Časový limit na 80km o 5minut nestihla, a tak pro ní závod skončil. Zkrácený dojezd do cíle už jela v poklidném tempu.
To já se do 100km držel o 17let mladšího"Davida". Jelo se nám báječně, ovšem i na nás skočila, ta mrcha krize. Já jsem se s ní bavil krapet dýl. Mezi tím jsem minul Oťase, zlomeného přes řidítka před jedním z výživných výjezdů. Startoval na trase 115km a o dvě hoďky dýl. Předpokládal jsem, že ho můžu sjet někde na mém 130km. Ovšem zradila ho kolena a tak na 60km se nechal radši odvést do cíle.
Já jsem pokračoval dál a stále jsem si udržoval 30minutový předstih před stopkou u časových kontrol. Na předposlední, snad nejlepší zásobované občerstvovačce jsem nabral poslední síly a s 20minutovým předstihem u posledního možného odklonu jsem vyrazil do cíle. Lesní osmikilometrový sjezd jsem jel silou vůle. Při brždění mě bolely už i oči, tak jsem je na chvíli víčkama šetřil. Ovšem nečekanou stopku jsem dostal v podobě 3cm hřebíku na panelovém sjezdu do zadního pláště. Co teď? Přezout nebo doběhnout? Ve vteřině jsem si spočítal, že musím dát na jistotu. Sice byla krutější, ale limit jsem chtěl stihnout. Čtyřkilometrový běh do cíle po panelech, silnici a travnatém úseku už v areálu holešovického zámku mě dal pěkně zabrat. Diváci, včetně Lenky i Oťase mě dávali info kolik mě zbývá minut do cíle. Poslední metry se nesly za potlesku diváků a tak limit jsem dal a ještě mě zbylo 18vteřin k dobru.
Uf.......
Jirka
Drásal
Drásal?
To už znamená 175 km a 5088 m nastoupených metrů, tak to jsou jen strohá data.
 
Populární maratonský závod letos připadl na první prázdninovou sobotu. Kdo si myslel, že i bikeři dají v teplotách nad 30 stupňů přednost ideální dovolené (cizina, moře, hory, zahrada, bazén), naštěstí se zmýlil. Slunečné léto přijeli příznivci MTB oslavit potem a dřinou, přijeli se postavit výzvě, každý té své.

Je logické, že zvědavost a obdiv budili především ultramaratonci na nejdelší trase. Na start Obra se postavilo už v půl šesté ráno 150 bikerů, z toho 9 žen. Čekala je přetěžká trasa nahoru dolu zvlněnou krajinou Hostýnských vrchů.  Trasa sice měla stejný outfit jako loni, ale vedro z ní udělalo hotové hořící peklo.  Už na začátku, v sjezdu na Rusavu se vířila gigantická oblaka prachu, ve kterých bylo špatně vidět a došlo k prvním pádům… na tvrdou, vyprahlou půdu.  Další nebezpečný sjezd k řece Hostýnská Bečva čekal na jezdce v polovině trati u Jarcové, který vystřídalo prudké stoupání, známé pod názvem „Pantani“, letos navíc po rozteklém asfaltu.  Závodníkům vzaly síly i známé drásalovské vrcholy Troják a Tesák a závěrečný dlouhý sjezd do Žop, kde si to aktéři rozdávali v padesátikilometrové rychlosti v dalších mlhách prachu a kde stačila malá nepozornost a na vymletých cestách s drobnými překážkami hrozily pády. Defektů a pádů bylo v nezvyklém horku bohužel hodně. Záchranná služba ošetřila okolo 70 bikerů, někteří utrpěli zlomeniny a jeden vážnější případ s poraněním hlavy byl dokonce transportován do nemocnice vrtulníkem.

Absolutoriu si ovšem zaslouží všech 116 závodníků, kteří nejdelší trasu Drásala 175 km dojeli.
KPŽ

26tý víkend roku 2015
Tento víkend nebyl závodní, ale pouze tréninkový. A proč? Následná víkendová sobota bude totiž zase něco jako TOP den. Proto se na ni musíme pořádně připravit, teda jestli to ještě jde. Pojede se totiž moravský Drásal o délce 115km a 175km. Je to jeden z nejtěžších bikových závodů v ČR. Na obou trasách budeme mít i my oceláci své zastoupení. Tak snad v poho dojedeme do cíle.
PS: kdybychom se dlouho neozývali, tak ještě kroužíme po Hostínsko - vsetínské hornatině
Jirka
Houštecký cyklomaraton
Tradiční velice rychlý závod na 82 km se jel v okolí Staré Boleslavi. Počasí zkraje moc nepřálo, ale zase bylo docela pěkně vlhko. Neprášilo se. A to právě skvěle sedělo Lence, neb pohár i kytice za stříbrné místo jí moc slušely.
Měli jsme na trase 60 km i Jakuba a ten si vyjel sedmý flek v tomto velerychlém závodě.
Jirka

 
Quadriathlon
V Dubči se jel už 23.ročník quadriathlonu. Závod o 29 závoďácích obnášel start po 18hod přímo v rybníku. Plave se 200m, pak následuje běh terénem, místy přes kopřivy a padlé stromy 2150m. Na kolo se nasedá po rychlém přezutí a vzdálenost je cosi málo pod 12km. Trať je ukrutně rychlá a krásné předjíždění mě dělalo nejen na pleti moc příjemně. A to už v hospůdce čekala na každého tři vychlazená pivča. Na tento ročník jsem se připravoval pouze s kolem. Loňský, předloňský a předpředloňský vítěz byl evidentně dobře na startu naladěn. Po tři poslední roky s mojí účastí jsem vždy skončil na stříbrném místě. Letos po plavecké disciplíně byl zase jasně přede mnou. Ono když vylejzám z vody cca čtvrtý od konce, tak pak už není co řešit. JENŽE běh mě krapet nakopl a na kole už jsem byl ve své kůži. Jelo se moc krásně. Do hospody jsem přiletěl v ocelovém dresu na třetím místě a mého odvěkého soupeře nechal kdesi za sebou na trase. Po vypití mého prvního pivka se bývalý vítěz přiřítil a s chutí do sebe kopnul takřka na ex první půllitr. Ovšem to už jsem krapet kontroloval mé vedení a s chutí dopil poslední poslední hltík třetího pivka.
Zlato tam konečně cinklo, jupí.
Jirka

 
Bike Prague a náš Honzik
Sobotní závod v Praze měl mnoho úrazů, ale ten největší měl náš Honzik ze Strážnice (hlava, krček, klíční kost).
Takže Honziku, všichni oceláci ti drží pěsti a jsou s tebou.
Jirka 

Dnes 18.6.2015 jsem navštívil Honzika v Motole. Je stále na JIPce (5den), ale náladu, už měl daleko lepší. Nikdo ze známých, ale ani on sám netuší, kterej  pitomec ho ze zadu sestřelil cca čtyři km před cílem. Zlomená klíční kost mu srůstává, v krčku má šrouby a s otokem v hlavě si prý doktoři poradí.
Takže Honziku, nejen já, ale Jana, Iva, Ruda, Vašek, Petr i Lenka (...)  ti držíme palce
Jirka

Vše je zase na dobré cestě. Včera Honzíka odvezli do Kyjova, zkrátka blíž ke svému domovu a to značí, že je fakt ocelovej. Předpokládáme, že si teď střihne pár dní odpočinek no a pak..... no necháme to na něm.
Jirka

 
Hradešínský drncák
Tento závod je jeden z mála, na který se jezdí na kole a né autem a několik kilometrů k tomu. Zkrátka je přes jednu vesnici a ve druhé už je Hradešín. Ovšem tentokrát to bylo s přiblížením jak na kole, tak i autem. Stalo totiž to, že jak se blížíme do sportovního areálu ke startu, takže nám zbývá cca 300metrů a už jen 30minut do startu a v tom se ozve ten nepříjemný zvuk. Defekt zadního kola. V tu ránu se změnil poklidný plánu dopravit se na start a zajistit si supr místo. V ten moment jsem valil zpět domu a za 10minut se potil u přezouvání duše. Další 25minutový výjezd jsem zkrátil a to díky skvělému Citronovi. Pořadatelé už věděli co se stalo, takže mě zajištili VIP parkování a s výskokem z auta se slušnou tepovkou jsem letěl do koridoru. Za 10sek se ozval také zvuk, ale to už byl startovní. Takže dobrý začátek, ale nebyl poslední. Po 90minutách jízdy jsem píchnul podruhé, takže ambice na slušné umístěné padlo a já se vydal pěšky nejkratší cestou do cíle. Jen jsem ještě stačil zaregistrovat, že o pár metrů vedlě mě také jeden závoďák měl defekt. Jenže měl duši, tak po chvíli pokračoval dál. Tak snad jsem si už smůly užil dost a v klídku se můžu připravovat na Obr Drásala. Tam beru dvě duše sebou!
Sobotní dvou orkuhový závod se nesl za střídavého počasí. První kolo se jelo při 40stupních a druhé za bouřky a lehkého děště. Zatím co já takto blbě dopadl, tak Kuba si vyjel zlato a Lenka bronz, těm vydrželo kolo a počasí nevadilo. Asi jsou víc ocelový.......
Jirka
PŘIHLAŠOVÁNÍ na OCELÁKA i OCELÁČKA je SPUŠTĚNO !!!
Odkaz je v menu OCELÁK a sekci Přihlašování
Jirka; 8.6.2015
KPŽ - Ještěd
Přetěžký liberecký závod v KPŽ dokonale prověřil výkonnost každého závodníka, který se postavil na trať. Ve velkém vedru (34stupňů) a v profilově náročném terénu měl nejvíce sil Jan Nesvadba z NIilfisk ALTO, pak následovalo ještě několik borců mezi nimi byli Honza i Jirka. No a pak dojížděli další a další...  Oněh 1700 nastoupaných metrů, což je třetina toho co nás čeká na Drásalu, bylo pro nás výborný tréninkem. Na závodě jsme se moc nešetřili a přes to dojeli nezrakveni do cíle.
V odpoledních hodinách si pak Jakub vyjel krásné stříbro v kategorii kadetů na trati, která připomínala spíž cyklokros včetně umělých překážek.
Teď už odpočíváme a zaslouženě popíjíme Rampušáka... :-)
Jirka 
Král Šumavy
Při letošním 22. ročníku KŠ MTB jsem konečně navázal na svoje fousaté účasti na prvních silničních Králích v devadesátých letech. Po dlouhém období ambic na dlouhé tratě jsem se pracovně s fotoaparátem v batůžku na zádech postavil na start nejkratší 45 km dlouhé distance. A že to bohatě stačilo!
S chutí jsem si užil nádherné atmosféry startů delších tratí s foťákem na krku i třetího s přílbou na hlavě. Veliké množství lidí bez stresu a následných ucpání cesty díky dlouhému stoupání, během kterého většina účastníků našla svoji figuru. Náročná trať bylo okořeněna prudkým deštěm krátce po startu a následným blátem, vodou a zimou po celý zbytek závodu. Na horor na rock´n´roll baby dlouho nezapomenu. Sakra dlouho jsem nejel sjezd tak vyděšený. Nakonec jsem na trati fotil jen u pomníčku zakladatele závodu Františka Šraita, který zemřel před dvěma lety při prohlídce trati. 
Vašek
Král Šumavy
Letošní Král nám opět připomněl, že Šumava se svými hvozdy je nevyzpytatelná a obtížnost tohoto klání velmi závislá na počasí. Začátek závodu byl standardní a až na občasné drobné přeháňky se jelo na polosuchém terénu. Nicméně tato idylka se měla záhy dramaticky změnit. Kolem 60.km začalo pršet a to takovým způsobem, že po minutě jsem byl totálně durch. Do toho pěkně ostrý a studený vítr. Projížděl jsem ve svém krátkém/krátkém kolem lidí v zimních bundách s deštníky a přemýšlel o tom co dělám špatně. 
Nicméně závod byl bolestný (2x přes řidítka = naražená žebra), těžký (pro mně sjezdy a bláto = kombinace téměř vražedná) a krásný (jako vždy).  
Tak zase příští rokJ
Honza
Dobruška_Rampušák, Val_Z+M Partner
Sportovní víkend spojený s navázáním přátelského vztahu s novými partnery neslo ovoce. V odpoledních sobotních hodinách jsme si zatrénovali v Orlických horách a večer pak zahráli bowling v příjemném místním prostředí a hlavně u dobrého pěnivého moku. Takže spojení společnosti Z+M Partner, Pivovaru Dobruška a jeho Rampušáka a SK Oceloví letci uzavřeli formální patrnerství. V neděli jsme si zopákli další vyjížďku, tentokrát byl cíl v Pekle, na rozhledně v Jiráskově chatě a ve vojenských bungerch Dobrošov. Víkend zakončený obědem v restauraci F.L.Věka na náměstí v Dobrušce byl příjemným završením těchto dvou dnů.
Jirka  
Honza ze Strážnice
Honzik, ať je kdekoli, tak nám dělá radost. Poslední dva víkendy jel jak utržený. 23.5 si střihnul závod v Hlučíně se zajímavým názvem Májový bobr. Musím se ho na některém společném závodě optat, jestli někde na trase nějakého bobra nebo bobříka uviděl... Následný víkend si vyrazil na Slovensko do Kálnice u Nového Města nad Váhom na závod v novém seriálu Česko Slovenské MTB tour. Trasa 49km měla přes 1700 metrů převýšení. Holt žádná lehká projížďka to nebyla.
Honziku jen tak dál
Jirka

 
Klánovický Mini Adventure
Seriál tří závodů pro zdraví si pro závoďáky připravil, krom jízdy na svých kolech i ostatní discilpíny. Mezi nejzajímavější hned po  přeříznutí klády bylo slaňování. Pro diváky to bylo velice příjemné zpestření. Další disciplína po ujetí "x" km následovala v počernickém cykloservisu výměnou duše na kole, na rybníku jízda na kánoi, v Úvalech během do vrchu zakončený výšlapem na místní rozhlednu (100 schodů) a finální byla lukostřelba. V závodě dvojic jsme měli i zde své zastoupení. Lenka šla do páru s bikerkou Jiřkou Hrbkovou z týmu SK Kbely. A jak si vedly? Znamenitě. Ještě teď se jim na hrudi klepe zlato-dřevěná placka. 
Jirka

 
Galaxy série - Prachatice
Drudý závod Galaxy seriálu 2015 se odjel v Prachaticích. Specifická točivá trasa cik-cak měla hned po startu 12km výjezd na Libín. Tam kdo se zakyselý, tak ho pak čeká předlouhé trápení. Oceláci o něm ví, neb už v loňském roce jsme se s ním dobře popasovali. Na dlouhé trati 63km vyrazili Veronika, Lenka, Honzik a Jirka. Po půlhodince na to byla odstartována krátká trasa a v ní po dlouhé několikatýdenní pouze vyjela Tereza a vedla si znamenitě. Stříbrné placka jí moc slušela.
I v tomto druhém závodě seriálu přijel první do cíle z Oceláků Honzik. Tentokrát ovšem věděl, že to bude bez medaile. Konkurence byla moc silná. Ovšem se svojí kategorií se skvěle poradila Veronika. Určitě se jí jelo moc krásně, protože zlatá placka jí taky moc slušela.
V poledne byly už tradičně odjety dětské kategorie kde si střihnul Kuba svůj závůdek a vychutnal si své soupeře. Jen na jednoho už nestačil. Takže stříbro bereme :-)
Jirka

 
Galaxy série - Tálín
Tálínský rybník a okolí Tálína, tak to už je tradiční otvírák Galaxy seriálu. Včerejší déšť opět trasu krapet znepříjemnil. Pohled směrem k nebi neříkal, že počasí bude jako na jarním soustředění na Mallorce a v Toskánsku. Sportovní dopoledne otevřel Jakub se svými soukmenovci a to pěknou motanicí na louce v centru této vsi. Od startu jel jako ďábel, ale včerejší zlato mu dnes ubralo dost sil stát opět na bedně. Brambora.
Před polednem na návsi u tálínského obecního úřadu
byl odstartován hlavní závod tohoto seriálu. Oceloví letci po loňské stříbrné jízdě v celém seriálu chtějí i letos opět znepříjemnit soupeřům jejich bezstarostnou jízdu za úspěchem. První a snad poslední trable jsme si vybrali zrovna na tomto prvním závodě. Ze šesti závoďáků jsme přijeli na start pouze ve třech. Nemoc je zkrátka zrádná věc. Co to znamenalo pro závoďáckou trojku? Všichni musí dojet do cíle a to ještě slušně zabodovat. A kdo byli ti tři stateční: Honzik, Lenka a Jirka.
A dnešní výsledek? K Jakubové bramboře jsme přidali ještě další dvě brambory a tomu jedno sedmé místo.
Řekl bych, že slušný začátek a teď už jen stoupat víš...
Jirka

 
Cukroušův mazec
Na prvního května pražská Zbraslav přivítala celkem přes 140 bikerů a to na krátké (35km/980m) i dlouhé trati. Už tradičně i zde jsme měli zastoupení. Jirka si před zítřejším těžkým Tálínem střihnul krátkou trasu, včetně výjezdu na vysílač Cukrák. Loňskou bramboru potvrdil i letos...
V poledne si Jakub zazávodil ve své kategorii 13 - 14 let. Bylo vidět, že si závod velice užívá a tak už od startu až do cíle nedal nikomu šanci a bezproblému vyhrál.
Lenka

 
KPŽ - Trans Brdy
Cyklocirkus se rozjel. Tak tato slova dost často padala v Dobřichovicích mezi závoďáky, přímo v koridorech na startu prvního závodu tohoto největšího seriálu bikových závodů v republice. V seriálu je 16 závodů rozesetých po celé české republice a oceláci by se měli objevit cca na šesti závodech.
Trans Brdy jel za Oceláky Jirka, který dojel do cíle v první polovině startovního pole a to jak absolutně, tak i ve své věkové kategorii.
Lenka
Újezdský Duatlon
První závod seriálu 3+ máme zdárně i nezdárně zasebou. Dosáhli jsem jednoho vítězství, jednoho 13místa a jednoho DNF, v podobě prořízlého pláště. Trasa i počasí bylo supr, stejně tak i občerstvovačka a ve finále i 100% plodná tombola.
Jirka + Lenka + Jakub 
Mallorca + Toskánsko
Všude byo moc a moc dobře, ale ty naše české hvozdy nemají chybu. Takže jsme zpět doma po zahraničních soustředěních a můžeme se naplno věnovat přípravám na letošní sezonu. Každý máme své srdcové závody, ale týmová hra je přece něco víc. Zvažujeme pro nás vybrat vhodný seriál. Není jich málo a tak si ještě necháváme pár dní času, před finálním rozhodnutím.
Jirka + Vašek 
SPŽ - Boží Dar_klasika
Do perfektně připravené stopy na klasiku se odpíchlo hůlkama téměř 400 závoďáků včetně dvou oceláků. Dopolední trať byla pevná a v lese ještě kolem Krmelce i rychlá. S příchodem poledního slunka však začal sníh měknout a jízda byla čím dál tím těžší a pomalejší. Ovšem dojezd do cíle s mladým Matesem Bauerem měl svojí váhu. Pak už následovaly kynuté jahodové knedlíky a v tu dobu byl zpětný pohled na odjetý závod jen s úsměvem na tváři.
Jirka
Boží Dar_fatbike
Poslední závod série Stopy pro život, ale první závod na fatbiku. Příprava, trasa a jízda, toť vše skvělé. Ale ty gumy...
Jirka 
SPŽ - Karlův běh
Poslední čtvrtý závod stopy pro život se jede přímo na Božím Daru. Nedělní klasika už nám připadá docela normální závod a tak proč si víkend nezpestřit ještě navíc sobotním volným stylem. Tím nám, ovšem nastalo velké dilema. Špekulovali jsme jestli tyto dva závody dáme v přijatelném čase. Ovšem pak přišla nabídka a ta byla ..... zkusit si fatbike. A tak sobotního závodu na sněhu si místo volného stylu na běžkách vyzkoušíme kolo s extrémně tlustými plášti.
Jirka

 

Přeji hezký den, drazí Oceláci
Blíží se mé první závody v  tomto roce a to Karlův běh v Božím Daru. A proto jsem vyrazil prozkoumat trať a potrénovat. Počasí vyšlo přímo excelentně, sluníčko, modrá obloha, ba ani větvička se nehnula a lidí jako sraček. Byl to zkrátka zdařilý den. Již se těším na samotné závody, neboť forma, kterou si přivezu bude nevídaná. Jenom nevím, kterou formu vezmu. Novou litinovou, či kameninovou po babičce.
Nuže přátelé, končím a další report přinesu, až mě múza opět políbí ...(doplňte si sami).
Tak sportu zdar a gaučinku zvlášť.
Oťas
 

8. ročník Jilemnické 50
O víkendu 7. – 8. 2. 2015 se uskutečnil úvodní závod série Stopa pro život v běhu na lyžích.

Po 14 dnech v terénu s náklaďáky, lopatami a rolbami všechny 3 závody odstartovaly z jilemnické Hraběnky a zázemí závodu bylo luxusní. Zatímco sobotní závod proběhl za ideálního počasí, v neděli předvedly Krkonoše během pár hodin neskutečné proměny počasí od blankytného nebe až po větrnou bouři se sněhem.

Sobota:

Během sobotního závodu na 20 km volně doprovázelo běžkaře nádherné počasí, sluneční paprsky šimraly v mrazivém počasí svým laskavým teplem a obloha byla jako vymetená.

Neděle:

V neděli byla na pořadu klasika. A v Jilemnici se děly věci! Ještě v sobotu si pořadatelé naříkali, že skoro nemají do čeho vyříznou trať. Přáli si sníh. Přes noc naštěstí opravdu připadlo trochu sněhu, a tak by se zdálo, že konečně bude lehčí vytvořit stopu. Ale nebylo to vůbec jednoduché, na trati se vytvářely sněhové jazyky, místy byl terén od větru na kost vyfoukaný a zledovatělý. Po ranních úpravách proto pořadatelé rozhodli, že po startu 20 i 40 ještě pojedou terén upravovat 2 skútry přímo před závodníky. A udělali dobře. Během závodu se několikrát vystřídalo slunce s větrnou bouří! Na pláních okolo města fučel silný vítr, který zvedal oblaka sněhu, nepřetržitě podporoval třepotání vlajek podél trati a plnou silou se opíral do startovní brány a poutačů. A také zanášel vykrojenou stopu. I přesto se z Jilemnice na oba starty přišlo podívat spousta diváků a fanoušků a hlasitě závodníky podporovali. V 10:00 se na delší 40 km trať odpíchlo hůlkami okolo 200 účastníků, o hodinu později na kratší 20 km trasu jich bylo zhruba stejně.

Teď už nemusím psát, který den tři oceláci (Pavel, Jirka a Tomáš) vyjeli na trať. Už teď se těšíme na fotky.

Jirka
Jilemnická 50
První závod serálu Stopa pro život je zrovinka - novinka. Pavel, Tomáš i Jirka budou oceloví průkopníci tohoto nového závodu. Kluci jsou přihlášený na nedělní klasiku. Pevně doufám, že v sobotu půjdou brzo do pelechu, aby výsledek byl po závodě dobře komentovatelný.. Držíme palce.
Jirka 
Jizerská 50
V neděli jsem se odhodlal vyrazit na Jizerskou 50. Když jsem to tak počítal, byla to má desátá účast v tomto, alespoň pro mne, běhu o život (vlastně osmá – jednou nemoc a minulý rok se nejelo). Počasí začátkem týdne bylo slibné, lehce pod nulou a sněžení - co více si přát. Nicméně příroda je mocná čarodějka a předvedla to obratem, tedy neskutečným oteplením které nastalo těsně před inkriminovaným víkendem.
V sobotu jsme dorazili do Jizerek a přemýšleli o tom na čem vlastně zítra pojedem. Kopečky byly lehce zasněžené, ale jinak spíše ráz přicházejícího jara. Navečer přišlo ochlazení a lehké sněžení.
Start jasná masovka, ale dobře organizovaná. Po prvních metrech do kopce jsem poznal, že má investice do profi mázy nebude asi patřit k těm nejlepším. Na tom ledě to prostě nekontrolovatelně klouzalo nejen z ale i do kopců. Stalo mně to hodně sil navíc, ale podmínky jsme všichni měli stejné. Okolo 5. kilometru mne smetl ve sjezdu jeden ze závodniků, který chtěl zřejme atakovat bednu a nekoukal se kolem sebe na nás, kteří jsme bojovali o holý život. Naražená kostrč není úplně příjemná a doufám, že tato připomínka letošního ročníku mne nebude trápit déle než bude nezbytně nutné.
Zpráva na závěr - jsem, jako ostatně každý ročník, rád že jsem to přežil a dojel do cíle. Jsem zničený a moje tělíčko se bude dávat do konce ledna do stavu opět, pevně věřím, použitelného pro nějaké to sportování.

A úplně závěrem – včera jsem se při obědě díval na záznam nedělního klání na ČT24. Myslím, že jsem konečně pochopil proč jsem tak vzadu. Zatimco oni jedou ze Smědavy do kopce soupaž, já chodím stromečkem tempem důchodce před blížícím se infarktem :-)
Skol
Honza


 
Jizerská 25
Před lety jsem měl lehký záchvěv zajet si Jizerskou 50. Ono sedět na gauči ve vyhřátém obýváku se zapnutou televizí koukaje na tento závod mě loni tak nakopnul, že letos jsem si Jizerskou třihnul. Jelikož jsem byl pozván na sobotní maturitní ples do Lucerny, tak jsem pro jistotu zvolil jen sobotní závod o délce 25km. Tu nedělní 50tku bych určitě nedal.
Trasa závodu byla prý krásná, ale po startu začalo mrholit, pršet, vítr byl dost silný a bylo nad nulou, což mě moc nesedělo. Když se projížděli kaluže po silné oblevě, tak i já se dvakrát vykoupal. Nejdřív jen smočil nohy, takže v botách mě od 9km pěkně čvachtalo, no a pak 2km před cílem jsem až po loket zahučel do louže, které byla přímo ve stopě. Ovšem občerstvovačky neměly chybu. Čaj, teplý ionťák, banán, pomeranč, čokosušenky a  gely vše hodily na příjemnou stránku závodu. Famózní byl i finální dojezd do cíle za velkého fandění a už za teplého počasí, cca 10st.C. 
Musím ovšem poděkovat výkonnému řediteli společnosti Enervit včetně jejich kolegyň na stánku přímo u sartu závodu za zajištění veškerého servisu, bez kterého bych si asi ani necvrnknul v tom velkém lyžařském mumraji.
Tricáky cítím ještě teď a proto odpočím a kochám se pohledem na televizní přenos nedělního závodu Jizerské 50.

Jirka
Piatlon
Pod tímto názvem se uskutečnil v Újezdě nad Lesy druhý ročník tohoto sportovního recesistického klání. Jedná se o závod určený pro 3-členné týmy.
A jak Piatlon probíhá? První člen, který musí vypít připravené pivo (lahvové – muži pijí 0,5l, ženy 0,3l, abstinenti mléko 0,5l). Po vypití se vydá na kilometrový běžecký okruh a po doběhnutí musí absolvovat „biatlonovou“ střelbu na určený cíl. Každý má k dispozici 3pokusy. Při 3 trefách pokračuje na druhý kilometrový běžecký okruh. Každé minutí cíle znamená buď 1 trestné kolo (50m) nebo vypití panák rumu. Po doběhnutí druhého kilometru se vypije to co na začátku závodu. Lahvovým cinknutím začíná další závoďák.
Jak loni, tak i letos to jistila při větší konkurenci naše stříbrná pozice. 

Jirka

 
Novoroční vyjížďka "2015"
Po bujarém Silvestru oslaveným prací, tréninkem, hospodou či rodinným životem se tradičně sejdeme či sjedeme v poledne na Okoři v Dělové baště. Zcela jistě na nás bude čekat polívečka s ocelovým přípitkem.
Jste zváni všichni oceláci i neoceláci.
Jirka

 
Oceláci čtěte...

Milí čtenáři těchto řádků, chtěla bych vám jen říct, že cyklistický sportovní klub Oceloví letci sleduji už pár let.....jsou to neskuteční dříči a  obdivuji jejich nadšení, snahu a píli, navíc jim patří velká gratulace k dosaženým krásným výsledkům v letošním roce.......Fandím jim už dlouhou dobu, ale kolo jsem si sama ještě nekoupila :-) o to víc jim držím palečky u každého závodu.......Přeji nejen všem lidičkám, ale především ocelákům, v čele s prima kapitánem Jirkou, mnoho štěstí a dalších krásných úspěchů v novém roce 2015..... a celá bando - ať vám to dobře šlape, dál na vás budu myslet  a fandit nepřestanu......

Sportu zdar.....vaše věrná fanynka Táňa.

Vánoce 2014
Nastal krásný vánoční čas s mnoha překvapením a to ať v dobrém či lepším stavu. Někteří z nás už naplno trénují na příští sezonu, jiní např. marodí nebo si už teď plní bříška skvělým cukrovím a popíjejí k tomu lahodné vánoční moky. Co se týče přímo mě, tak já bravůrně stíhám všechno. Je to sice hoňka, ale co bych pro VÁNOCE neudělal. Mám je rád a tak si je naplno užívám. To samé přeji i Vám a věřte, že v následném roce to zase parádně rozjedeme.

Přejim Vám krásné vánoční dny plné toho, čeho si přejete nejvíc
Jirka

 
Valná hromada Ocelových letců _ badminton + bowling
Ve Sportovním areálu TJ Lokomotiva Beroun 29.11.2014 začne pro odvážlivce první sportovní část valné hromady. Od 10hodin si dáme badminton a od 15hod budeme pokračovat bowlingem.
Pohár pro tento sport s dírkama v koulích už je připraven, samozřejmě pro
nejúspěšnějšího.
Jirka
 
GALAXY série 2014
Sobotní (8.11.2014) slavnostní vyhlášení celkových výsledků Galaxy série 2014 proběhlo v Prachaticích v sále Národního domu na Velkém náměstí. Letos se jelo osm závodů : v Tálíně, Prachaticích, Rožnově pod Radhoštěm, Mikulově, Náměšti nad Oslavou, Jistebnici, Kácově a Strašicích.
Nejvíce si ceníme nejlepšího dosavadního historického umístění a to v týmové soutěži. Při konkurenci 11 závodních týmů jsme obsadili stříbrnou pozici a to stálo za to přijet a vychutnat si sladké chvilky při předávání ocenění.
 
Pořadí Název týmu
1. GS cyklo team Jistebnice A
2. Oceloví letci
3. GALAXY CYKLO ŠVEC A
4. ATOMBIKE TREK FORBIKES team
5. Bike tým Dům Barev Český Krumlov
6. GS cyklo team Jistebnice B
7. BIKE TEAM VODŇANY
8. GALAXY BIKE Tálín
9. GALAXY CYKLO ŠVEC B
10. M2C
11. ŠVEC CYKLO TEAM SOBĚSLAV

Mezi další skvělé výkony v kategorii jednotlivců musím vyzdvihnout závoďáky, kteří v ocelovém dresu ve svých věkových kategoriích byli takřka nejrychlejší a právem si vyskočili na bednu. Takže gratulace patří:
 
Umístění Jméno  Kategorie
2.místo Gábriš Jan  Muži 50-59 let
3.místo Nováková Veronika  Ženy 19-29 let

Krůpěje potu, vysoké tepy, špinavé dresy a zablácená kola si zaslouží odpočinek a oslavu k tomu. Termín je stanoven na neděli 23.11.2014 kdesi v Praze v čase od 18hod do x hod. Místo srazu se závoďáci dozvědí během příštího týdne.
Už ho vědí... :-)

Jirka
 
Valná hromada Ocelových letců
Vracíme se opět do "našeho" gurmánského sídla, kde se vždy s plným bříškem dobře a s úsměvem bilancuje. Takže valná hromada Ocelových letců bude v Hýskově 29.11.2014 v odpoledních hodinách. Před tím si ještě střihneme od 15hod bowling v Berouně ve Sportovním areálu TJ Lokomotiva Beroun v Tyršově ulici. Sportovci, kteří si chtějí zahrát i badminton, tak na stejném místě máme zamluvený kurt od 10 do 12hod.
Takže sportu zdar a večernímu překvapení čest.
Oťas a Jirka

 
R E L A X
Přesně takhle by se dalo nazvat toto období, kdy si můžeme s chutí odfrknout a přitom i postahovat všechny výsledky a fotky z letošních závodů. Můžeme i lehce začít bilancovat. Někteří z nás mají, ale ještě důležitou povinnost a to převzít ocenění, kterého jsme jako bikěři Ocelových letců dokázali v týmovém souboji seriálu Galaxy.
Jirka


 
JESENICkÝ SUROVEC
Že byl byl surovec surový? Ale nebyl. Všichni jsme přijeli i doběhli do cíle, takže rozloučení s letošní sezonou máme oficiálně zasebou. Za relativně krásného počasí se jel sobotní bike závod s naší šestičlennou účastí a v neděli se běžel cross s dvojím zastoupením. Příjemné a důstojné rozloučení s přispěním strážnického burčáku jsme oslavovali i jedno zlaté místo na stupni vítězů.
Jirka 

 
Strašice
Tour de Brdy, Strašice, Galaxy série. To je trojka.
Brdy jsou krásná lesní čtvrť, ale tento závod ve Strašicích o délce 60km je z 95% na asfaltu. Pouhých pár kiláčků se jede po lesních cestách a po hrázi Padrťského rybníka. Takže já jsem si nafoukal na 4 atm. a možná to bylo ještě málo. Jako pozitivum chválím občerstvovačku s koláčky a taky punčákem. Ale tuto laskominku si mohli vychutnat pouze Tereza, Verča, Honzik a Jirka. To Lenka co jela krátkou trasu, cca 28km občerstvovačku neměla, ale zase terénu bylo na trase kolem 50%.
Tento závod byl poslední v Galaxy sérii. Teď už jen netrpělivě čekáme na výsledky, zdali jsme uhájili týmovou bednu celé série.
Jirka

 
Kácov + Hřebeč
Sobota a neděle, tak to byl zase rušný víkend. V Kácově se jel předposlední závod Galaxy série. My jsme měli jediný cíl, ve třech dojet do cíle. Z pěti závoďáků přes nelehký terén jsme cíl splnili. A tímto závodem jsme si pojistili (2x stříbro a 1x brambora) celkové týmové stříbro.
A aby toho nebylo dost, tak nedělní Poslední šlápnutí ve Hřebči za krásného počasí též neslo ovoce.
Tento dvoudenní dvojboj nám vlil opět sílu na poslední finálový závod ve Strašicích. Před tímto závodem je mnoho želízek k tavení, tak nechme se překvapit kdo se postaví na start. Tam už tradičně bývá místo bělma rudá barva, tak jako kdysi na Kladně ...
Jirka

 
Pražská 50
Milého překvapení jsem se dnes dočkal. Veronika Nováková si v našem ocelovém dresu vyskočila pro první místo na stupně vítězů. S Pražskou 50 si bravurně poradila a soupeřky smetla hned po startu na nelehké trati.
Díky
Jirka

 
Zdravím všechny závoďáky Oceláka 2014.
Díky za vaši účast a ti co zůstali do konce, tak si užili tento den určitě dosytosti.
Díky patří také všem těm, kteří nám pomáhali a  to jak s přípravou závodu, včetně mapování trasy, značení i odznačení trasy, výroby velice chutných laskominek, jakož i panu starostovi  a obci za umožnění uspořádat tuto cyklistickou akci. Dále pak stavitelů hlavní brány, včetně výpomoci se stupni vítězů, grilovacím chlapcům, regulovčíkům, fotografům, obsluze občerstvovačky, vstříctnosti obsluze Na hřišti a také divákům, kteří dotvořili tu správnou atmosféru před i po závodě. 
Jirka
Už si doma vybíráš místo pro jeden (např.) z těchto pohárů.
Jirka

 
Poháry.jpg
STOP přihlášek na 6.ročník OCELÁK 2014 bude o dnešní půlnoci, tj. 11.9.2014.
Další přihlašování může být až na sobotní prezentaci v Hradešíně.
Jirka
Znojmo Burčák Tour Kooperativy
Tento krásný a lákavý název závodu se fakt nesl v duchu oslavného burčáku. A to jak v pátek, tak i sobotu. Závoďáci ho dokonce mohli i za jízdy ochutnat. Teplé počasí nahrávalo jak k rychlým krokům, tak i rychlé jízdě na kole. Tepovka byla od startu a až do cíle na samé hranici infarktu. Závod pod 2hodiny dalo cca 250 závoďáků z 1200, kteří se přihlásili na dlouhou trasu.
Jako pozornost dostali závoďáci v taškách plných propagačních materiálů i kvalitní znojemské okurky, ale už bez pečeného kolena a křenu.
Jináč pro znalce lahodného burčáku dodávám, že další Burčákový festival bude ve Znojmě ještě 26 až 28.9.2014
Jirka
Krušnoborec 2014 MTB Maraton
Trasa o vzdálenosti 44 km s převýšením 1695 metrů, tak to byl letošní Krušnoborec. V Klínech za krásného počasí by byl závod supr, ale v neděli pršelo od ranních hodin a poměrně vydatně. Když naši kluci dojížděli do cíle, tak pomalu přestávalo pršet. Byl to jejich letošní nejtěžší závod. Extrémní podmínky udělali ze závodu úplné peklo. Ovšem i v těchto podmínkách nám udělali oba oceláci velkou radost. Nezrakvili se a bedna to ještě jistila.
Pavliku - velká gratulace.
Jirka
Jistebnice
Ještě větší bitva, než se čekalo. Tyto slova vystihují trefně sobotní závod v Jistebnici. Bláto a sjezdovka na Moninci na dlouhé dvakrát jetá nebo šlapaná. Naše děvčata jela opět skvěle a Honzík své kvality opět potvrdil. Já to už jen jistil ze zadu.
Jirka

 
Na MTBS je už i náš OCELÁK 2014
Jirka
 
No nevypadá to skvěle..... :-)
Galaxy série má letos osm závodů. Po pěti závodech (Tálín, Prachatice, Rožnov pod Radhoštěm, Mikulov, Náměšť nad Oslavou) je druhý flek snad parádní? Že jo..
Galaxy série 2014 po5z.jpg
OCELÁK 2014
Od dnešního dne (19.8.2014) je spuštěno přihlašování na Oceláka 2014.
Závod se povahou a charakterem nezměnil, pouze jsme obměnili místo konání. Pět let se jezdil v okolí Malých Kyšic. Šestý ročník se bude konat v okolí obce Hradešín v Praze východ.
Tímto zvu všechny příznivce bajkingu do těchto míst. Bude pro vás mimo jiné připraveno místo pro vaše stany a to už od pátku do neděle. Víkendový odpočinek budete mít po celou tuto dobu zajištěn. Gurmáni si v sobotu odpoledne i večer pošmáknou na grilovačce.
Tradiční bude i bohatá tombola, kde opět každý vyhrává. O večerním překvapení už zmínka padla.
Jirka
Kontrola Oceláka
Nedělní projížďka Oceláka proběhla dle plánu. Trasa je krásně jezdivá bez výrazněnjších zrádností. O následném víkendu se bude trasa čistit od kopřiv, ostružin a padlých klacků.
Jirka
Přátelé bikového sportu
Otázka kolem Oceláka 2014 byla dlouho ve hvězdách. Být či nebýt, neboli jet či gaučink.
Můžu zodpovědně říct, že nakonec zvítězil sport, i když na gauči se dá taky mnoho hodin nasportovat.

Termín 6.ročníku Oceláka 2014 je stanoven na 13.9.2014
Podrobnější info k tomuto závodu bude zvěřejněno v nejbližších dnech.
Jirka
Sezona v plném proudu a oceláci též!

Začínáme s novými dresy
Rok 2014

Ano, už je tady a my opět taky. V poslední článku jsem psal, že žijeme a to můžu potvrdit, neboť příprava na letošní sezonu už začala. Hned tuto sobotu vyrážíme na první letošní závod. Bude to pivní biatlon, tak doufám, že i tomto dvojboji uspějeme. Pak bychom opět sklouzli na cyklování, běžkování, běhání a plavání, zkrátka tam kde jsme silní, takřka oceloví.
Mnoho zdaru přejeme našim partnerům, sportovcům, pořadatelům, našim čtenářům, ale i divákům, kteří umí udělat příjemnou atmosféru.

Jirka
...že...by...konec...

Tak ten výraz KONEC byl už dlouho na našich stránkách. Zřejmě byl i dost pravdivý, neboť letošní sezona byla opravdu dost pestrá a šli jsme většinou pořád na doraz. Před valnou hromadou děláme sčot letošních zdarů (není jich málo), ale také nezdarů (nebylo jich málo). Přes docela dobře zdravotně prošitou sezonu, kterou máme za sebou nás čeká krásný relax v podobě bazénů, vířivky, sauny, ale i dobrého jídla či pití. V plánu je posezení i s ostatními závoďáky z konkurenčních týmů, stejně tak se ponese pár večerů ve sportovněkultůrním duchu i s našimi partnery pro příští rok. Rok 2014 bude náš už jedenáctý.

Pro tuto chvíli jen oznamuji, že valná hromada bude na našem tradičním místě čili v Hýskově a to 14.12.2013. S podrobným programem budou všichni oceláci včas seznámeni. Jen si blokujte v tuto sobotu čas mezi 13 až ... 20hod.

Váš JBP
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one